skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رگولاتور‌های اروپایی می‌گویند طرح خرید اشتراک یا تبلیغات متا قوانین این قاره را نقض می‌کند

۱۱ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رگولاتور‌های اتحادیه اروپا که هفته‌های پرتنشی را با غول‌های فناوری آمریکا پشت سر می‌گذارند، بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان را یکی پس از دیگری هدف قرار داده‌اند. حال در تازه‌ترین تحولات متا، شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام، از سوی کمیسیون اروپا به نقض قوانین با ارائه دوراهی «پول یا رضایت» متهم شده است.

به گزارش پیوست به نقل از CNBC، کمیسیون اروپا می‌گوید طرح اشتراکی متا که سال گذشته در پاسخ به محدودیت‌های اروپایی در قاره سبز معرفی شد برای پیروی از قوانین کافی نیست. براساس طرح اشتراکی، مشترکان متا یا باید برای تجربه بدون تبلیغات در پلتفرم‌های متا هزینه پرداخت کنند و یا به استفاده از داده‌های خود برای تبلیغات هدفمند رضات دهند.

رگولاتور‌ها در بیانیه روز دوشنبه (۱ جولای) اعلام کردند: «در دیدگاه اولیه کمیسیون، این انتخاب دو گزینه ای کاربران را مجبور می‌کند تا به استفاده از داده‌های شخصی خود رضایت دهند و نسخه‌ای کمتر شخصی‌سازی شده اما مشابه شبکه‌های اجتماعی متا را ارائه نمی‌کند.»

شرکت متا در اظهارنظری برای خبرگزاری رویترز اعلام کرده است که مدل اشتراک و تبلیغات این شرکت «از رهنمود بالاترین دادگاه اروپا پیروی می‌کند و با DMA (قانون بازارهای دیجیتال) همخوانی دارد.»

متا سال گذشته در پاسخ به حکمی از دادگاه عدالت اروپا،‌ مهمترین دادگاه اتحادیه اروپا، مدل جدید خود را اجرایی کرد. براساس حکم دادگاه این شرکت باید نسخه دیگری از خدمات خود را در اختیار کاربران اروپایی قرار می‌داد که برای تبلیغات اتکایی به جمع‌آوری داده نداشته باشد. متا پیش از ارائه این پیشنهاد اشتراکی نیز به حکم داده اروپا اشاره کرده بود.

https://pvst.ir/i9h

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو