skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مایکروسافت عرضه Recall، ابزار بحث‌برانگیز ویندوز، را به تاخیر می‌اندازد

۲۵ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مایکروسافت در حال حاضر با انتقاداتی درمورد امنیت محصولات هوش مصنوعی و به ویژه قابلیت Recall روبرو است و در نتیجه موج انتقاد‌ها این قابلیت هوش مصنوعی را که قرار بود برای کامپیوترهای شخصی عرضه شود به تاخیر می‌اندازد. براساس طرح جدید، Recall تنها برای جامعه محدود اینسایدر‌ها ویندوز عرضه می‌شود.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، قابلیت Recall که در ماه مه رونمایی شد برای بهبود بهبود عملکرد وظایف و کارهایی مثل مرتب‌سازی ایمیل و جستجوی فایل‌ها تمام فعالیت‌های کاربران کامپیوتر را ثبت می‌کند. این قابلیت با انتقادات جدی از سوی پژوهشگران روبرو شد و غول آمریکایی در پاسخ به انتقادات این قابلیت را از ویندوز حذف می‌کند.

مایکروسافت قرار بود در تاریخ ۱۸ ژوئن این قابلیت را برای بیشتر کاربران عرضه کند اما براساس تغییرات جدید، این امکان تنها برای اعضای طرح Windows Insider Program قابل دسترسی است.

شرکت روز پنجشنبه در یک پست وبلاگی گفت:‌ «ما الگوی عرضه Recall را تغییر می‌دهیم تا با تخصص جامعه Windows Insider، اطمینان حاصل کنیم که این قابلیت از استاندارد‌های کیفی و امنیت بالا برخوردار است. پس از دریافت بازخورد درمورد Recall از جمعه Windows Insider، قرار است تا Recall را به زودی برای تمام کامپیوترها‌ی  Copilot+ در دسترس قرار دهیم.»

متخصص امنیتی درست پس از معرفی Recall از عرضه چنین قابلیتی اظهار نگرانی کردند. به گفته آنها تبهکاران می‌توانند با دسترسی به آن به تمامی سوابق کاربر دسترسی پیدا کنند. مایکروسافت در پاسخ گفت که این قابلیت به صورت خاموش در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و آنها باید در صورت تمایل Recall را فعال کنند. به گفته شرکت پیش از فعال کردن این قابلیت به تمهیدات امنیتی بیشتری نیاز است.

https://pvst.ir/i5l

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو