skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینستاگرام ممکن است تماشای تبلیغات را اجباری کند

۱۵ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اینستاگرام تایید کرده است که در حال آزمایش یک قابلیت جدید تبلیغاتی است که در صورت اجرایی شدن تماشای تبلیغات را برای ادامه استفاده از اپلیکیشن اجباریی می‌کند. این قابلیت در سازوکاری مشابه یوتیوب، تبلیغات را در میان محتوای پلتفرم به نمایش می‌گذارد و کاربر باید برای ادامه استفاده از اینستاگرام چند ثانیه از تبلیغات را تماشا کند. این وقفه‌های تبلیغاتی جدید با یک شمارش زمانی همراه هستند که در طول آن کاربر دیگر قادر به تماشای محتوای اپلیکیشن نیست.

به گزارش پیوست به نقل از تک‌کرانچ،‌ چنین تغییری در صورت اجرایی شدن اینستاگرام را به نسخه رایگانی از یوتیوب شبیه می‌کند که کاربر باید پیش از مشاهده ویدیو و یا در میان آن چند ثانیه تبلیغات را تماشا کند. با توجه به اینکه اینستاگرام هم در طول سال‌های اخیر به پلتفرمی برای اشتراک‌گذاری ویدیو تبدیل شده منطقی است که متا هم رویکرد مشابهی را برای ریلز و استوری‌ها در نظر بگیرد.

سخنگوی متا در پاسخ به درخواست اظهارنظر تک‌کرانچ گفت: «ما در حال آزمایش حالت‌هایی هستیم که بتوانند برای خریداران تبلیغات ارزش‌آفرین باشند. اگر این آزمایش به تغییرات رسمی منتهی شود در حین آزمون و یادگیری به‌روز‌رسانی‌هایی را ارائه می‌کنیم.»

قابلیت جدید «وقفه تبلیغات» را اولین بار دن لوی، یکی از کاربران اینستاگرام مشاهده و اسکرین‌شاتی از آن را در شبکه اجتماعی اکس منتشر کرد. او گفت که اپلیکشین در هنگام نمایش تبلیغات به او اجازه نمی‌داد محتوای دیگری را ببیند.

پست تکمیلی او در ردیت نشان می‌داد که در صورت کلیک روی آیکون اطلاعاتی که در کنار تبلیغات وجود دارد پیامی با این عنوان برای‌تان به نمایش گذاشته می‌شود:‌ «شما در حال مشاهده یک تنفس تبلیغاتی هستید. وقفه‌های تبلیغات راه‌کار جدید تماشای تبلیغات در اینستاگرام هستند. گاهی اوقات برای ادامه استفاده از محتوا شاید تماشای تبلیغ اجباری باشد.»

افراد دیگری نیز چنین قابلیتی را تایید کرده‌اند و همانطور که انتظار می‌رفت واکنش بیشتر کاربران به آن منفی بود. برخی به بستن اینستاگرام در صورت مشاهده «وقفه‌های تبلیغاتی» اشاره کرده‌اند و برخی هم می‌گویند به طور کامل این اپلیکیشن را حذف می‌کنند. علاوه بر این برخی از منتقدان هم بازدهی چنین رویکردی که مشارکت تبلیغاتی را افزایش داده اما تجربه کاربری را تضعیف می‌کند زیر سوال برده‌اند.

https://pvst.ir/i2t

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو