skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گمرک از سازمان توسعه تجارت خواست موضوع ممنوعیت واردات آیفون را شفاف کند

۱۳ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

گمرک طی نامه‌ای از رئیس سازمان توسعه تجارت درخواست کرد تا موضوع ممنوعیت واردات نشان تجاری اپل و سود بازرگانی آن را شفاف و ابهامات پیش آمده در این خصوص را برطرف کند.

به گزارش پیوست، امروز گمرک طی نامه‌ای به سازمان توسعه تجارت ایران، خواستار شفافیت ممنوعیت واردات آیفون شد.

این نامه با موضوعیت« ضرورت رفع ابهام ممنوعیت واردات نشان تجاری اپل و شفافیت سود بازرگانی گوشی تلفن همراه هوشمند» منتشر شده است.

هفته گذشته دولت اعلام کرد در صورت لغو ممنوعیت واردات آیفون، سود بازرگانی آن ۹۶ درصد تعیین شود؛‌اما بعد از گذشت چند روز گمرک اعلام کرد که واردات اپل ممنوع است، اما مشخص نشد که دقیقا واردات کدام مدل آیفون ممنوع شده است. در همین خصوص امروز گمرک نامه‌‌ای را برای شفافیت این موضوع به سازمان توسعه تجارت ارسال کرد.

 

در این نامه سوالاتی از سازمان توسعه تجارت مطرح شده است. اولین موضوع این است که آیا واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری اپل،‌ باتوجه به اضافه شدن یک بند به مندرجات فصل ۸۵،‌ ممنوع است یا خیر؟ همچنین ذکر شده که واردات چه مدل‌هایی از تلفن همراه اپل ممنوع است.

مورد دیگر اعلام دقیق سود بازرگانی اپل در زمان فعلی است؛ زیرا قبل‌تر اعلام شده بود که درصورت لغو ممنوعیت واردات اپل، سود بازرگانی آن ۹۶ درصد پیش‌بینی می‌شود، باید مشخص شود که درحال حاضر و با ابلاغ مصوبه سود بازرگانی تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری اپل، چه مقدار است؛ زیرا مشخص شدن سود بازرگانی به صورت روشن برای تعیین ارزش کالای قاچاق ضروری است.

درنهایت ذکر شده است باتوجه به اینکه این مصوبه علاوه‌بر دستگاه‌‌های اجرایی برای سایر مردم هم حق یا تکلیف ایجاد می‌‌کند، تاریخ دقیق اجرای تصویبنامه ذکر شده را اعلام کنند.

 

https://pvst.ir/i2g
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو