skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سود بازرگانی واردات آیفون ۹۶ درصد تعیین شد احتمال رفع ممنوعیت واردات آیفون قوت گرفت

بابک نقاش تحریریه

۵ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۶ خرداد ۱۴۰۳

دولت سود بازرگانی واردات آیفون را ۹۶ درصد تعیین کرد البته این در شرایطی است که ممنوعیت واردات آیفون لغو شود. با تعیین سود بازرگانی از سوی دولت احتمال رفع ممنوعیت واردات آیفون قوت گرفت.

به گزارش پیوست، تصویبنامه هیات وزیران در خصوص تعیین اصلاحات تعرفه‌ای واردات، سود بازرگانی گوشی‌های اپل امروز( ۵ خرداد ماه ۱۴۰۳) با امضای معاون اول ریاست جمهوری ابلاغ شده است. پیشنهاد تعیین سود بازرگانی برای واردات گوشی‌های اپل از سوی وزارت صمت به دولت ارائه شده است.

در این مصوبه نوشته شده است: با توجه به ممنوعیت واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری اپل، در صورت لغو ممنوعیت آن در آینده توسط مراجع ذی‌صلاح، سود بازرگانی آن به میزان ۹۶ درصد پیش‌بینی خواهد شد.

تعیین سود بازرگانی برای واردات گوشی‌های آیفون

 

با این مصوبه انتظار می‌رود تعرفه واردات، شامل حق گمرک و سودبازرگانی آیفون‌های اپل، به حدود ۱۳۰ درصد برسد و در چنین شرایطی قیمت آیفون در بازار‌های داخلی در صورت واردات رسمی به بیش از دو برابر قیمت آن در بازار‌های جهانی خواهد رسید.

از دیگر مصوبات هیأت وزیران در مورد اصلاحات تعرفه‌ای، تغییر سود بازرگانی تلفن همراه هوشمند به صورت آماده با کد تعرفه ۸۵۱۷۱۳۹۰ است که از ۰ به ۱ درصد افزایش پیدا کرد. به‌نظر می‌رسد این کد تعرفه به موبایل‌های بین یکصد تا ششصد دلار اشاره دارد. همچنین سود بازرگانی گوشی با قیمت کمتر از ۱۵۰ دلار معادل ۶ درصد و سود بازرگانی گوشی با قیمت بالاتر از ۶۰۰ دلار معادل ۲۸ درصد تعیین شده است.

اصلاحات تعرفه‌ای واردات سخت‌افزار

یکی از نکات قابل توجه در این مصوبه، اصلاح شرح تعرفه مودم‌های گیرنده اینترنت ماهواره‌ای به صورت مجموعه شامل مودم (به عنوان مثال مانند تجهیزات دریافت استارلینک) است که با کد تعرفه ۸۵۱۷۶۲۸۰ وارد می‌شود.

از دیگر اصلاحات تعرفه می‌توان به افزایش سود بازرگانی انواع مودم‌ها شامل مودم‌های سیمی و نوری و سیم‌کارتی با کد تعرفه ۸۵۱۷۶۲۲۰ اشاره کرد که از ۶ به ۱۱ درصد رسیده است. در این اصلاحات هارددرایو‌های ssd که قبلاً در ردیف کلی ۸۵۲۳۵۱ قرار می‌گرفتند اکنون دارای ردیف تعرفه مستقل با کد ۸۵۲۳۵۱۱۰ هستند.

رایانه‌های کامل AIO به دلیل وجود تولید داخل همچنان دارای تعرفه ۵۱ درصد هستند و رایانه‌های PC کامل نیز با سود بازرگانی ۱۱ درصد وارد می‌شوند.

https://pvst.ir/hyy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو