skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

واردات ۱.۳۵ میلیون دستگاه تلفن همراه در دو ماه نخست سال جاری

۸ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در فروردین و اردیبهشت امسال بیش از ۱.۳۵ میلیون دستگاه تلفن همراه وارد شده است.

به گزارش پیوست، طبق اعلام گمرک در ۲ ماه نخست سالی جاری یک میلیون و ۳۵۳ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۳۴۰ میلیون و ۵۴۵ هزار دلار به شیوه تجاری و مسافری وارد کشور شد.

در این آمار مشخص شده است از این تعداد تنها ۶۲ هزار دستگاه از طریق واردات به شیوه غیرتجاری وارد شده است و یک میلیون و ۲۹۱ هزار دستگاه از طریق مبادی رسمی به شیوه تجاری وارد کشور شده‌اند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش حدود ۱۹ درصدی را نشان می‌دهند اما از نظر ارزش تنها ۳ درصد کاهش داشته‌اند.

البته واردات به شیوه مسافری کاهش بیشتری در مقایسه با سال قبل داشته است و علاوه بر کاهش ۳۷ درصدی تعداد گوشی وارد شده به کشور، این دستگاه‌ها از نظر ارزش نیز ۴۲ درصد بهای کمتری دارند.

آمار واردات گمرک در حالی منتشر می‌شود که گروهی از واردکنندگان نسبت به شیوه تخصیص ارز انتقاد دارند و چالش اصلی این حوزه را تخصیص ندادن ارز از دی ماه سال ۱۴۰۲ تا الان اعلام می‌کنند.

عده‌ای از واردکنندگان معتقد هستند که تخصیص ارز بین برخی از شرکت‌های خاص صورت می‌گیرد زیرا چند شرکتی که در انجمن برای اعتراض به روند تخصیص ارز حضور پیدا کرده بودند ادعا کردند که ارز اختصاص داده شده است اما همه شرکت‌‌‌ها دریافت نکردند.

https://pvst.ir/i13

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو