skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت xAI ایلان ماسک ۶ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است

۷ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در تلاش برای به چالش کشیدن اوپن‌ای‌آی، شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک ۶ میلیارد دلار سرمایه جدید را از صندوق‌های بزرگی مثل اندرسن هورویتز و سکویا جذب خود کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، خبر این جذب سرمایه را xAI روز ۲۶ مه در یک پست وبلاگی منتشر کرد. با این تفاسیر xAI یکی از بزرگترین موارد جذب سرمایه را در حوزه ابزارهای هوش مصنوعی به خود اختصاص می‌دهد.

ایلان ماسک، بنیان‌گذار xAI، یکی از اعضای بنیان‌گذار اوپن‌ای‌آی و اولین حامیان هوش مصنوعی است که در سال‌های اخیر رویکرد متفاوتی را نسبت به این فناوری در پیش گرفت.

ماسک پس از جدا شدن از اوپن‌ای‌آی درمورد خطرات جدی این فناوری هشدار داده و خواستار احتیاط در روند توسعه آن شده است. او یکی از چندین رهبر فناوری است که سال گذشته طی نامه‌ای خواستار توقف موقت توسعه هوش مصنوعی شدند.

ماسک در ماه نوامبر رقیبی به نام Grok را برای ChatGPT از اوپن‌ای‌آی در اختیار کاربران گذاشت. این چت‌بات که با استفاده از داده‌های شبکه اجتماعی اکس یا توییتر سابق آموزش دیده در این پلتفرم نیز ادغام شده است. تا به اینجای کار گروک مشهود‌ترین محصول شرکت xAI است که مدیرانی با سابقه کار در دیپ‌مایند گوگل، مایکروسافت و تسلا آن را رهبری می‌کنند.

اکس‌ای‌آی در پست وبلاگی خود گفت که می‌خواهد از سرمایه‌های جدید برای عرضه اولین محصولات خود به بازار، توسعه زیرساخت پیشرفته و تسریع توسعه فناوری‌های آینده استفاده کند.

ماسک طی پستی در این رابطه در شبکه اجتماعی اکس گفت که ارزش‌گذاری این شرکت پیش از جذب سرمایه ۱۸ میلیارد دلار بود. صندوق‌های بزرگی مثل Marquee، Sequoia و اندرسن هورویتز در این دور جذب سرمایه شرکت کرده‌اند.

رقبای این شرکت نیز از حمایت غول‌های فناوری برخوردارند. مایکروسافت حدود ۱۳ میلیارد دلار روی اوپن‌ای‌آی سرمایه‌گذاری کرده است و آمازون نیز حدود ۴ میلیارد دلار را به آنتروپیک،‌ یکی دیگر از فعالان بزرگ هوش مصنوعی، اختصاص داده است.

 

https://pvst.ir/hzf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو