skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

معرفی ۳ سامانه برای دریافت الکترونیکی کارت آزمون نهایی، همچنان برخی جاماندند

۵ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت آموزش و پرورش با معرفی سومین سامانه، دریافت کارت آزمون نهایی را دوباره در پنجره خدمات خود امکان‌پذیر کرد اما متقاضیان ترمیم نمره همچنان نمی‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

به گزارش پیوست، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد دانش‌آموزان می‌توانند کارت امتحان نهایی خود را از سامانه kart.medu.ir و داوطلبان متقاضی ترمیم نمره هم از حوزه امتحانی مربوطه دریافت کنند.

سامانه کارت مدیو (kart.medu.ir)، سومین سامانه‌ای است که آموزش و پرورش برای دریافت کارت امتحانی دانش‌آموزان معرفی کرده است. این وزارتخانه با معرفی سومین سامانه خود، ظاهرا مشکل دریافت کارت آزمون برای داوطلبان مشغول به تحصیل را حل کرده است اما متقاضیان ترمیم نمره باید به شکل دستی کارت خود را دریافت کنند و فعلا از این خدمت الکترونیک محروم هستند.

پیش از این، سامانه مای مدیو (my.medu.ir) در صدور کارت برای گروهی از داوطلبان امتحان نهایی دچار مشکل شد که بلاتکلیفی دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را به دنبال داشت. وزارت آموزش و پرورش برای حل این مسئله ابتدا لزوم داشتن کارت در جلسه آزمون را غیر ضروری و اطلاع‌رسانی درباره نشانی محل آزمون را به مدارس واگذار کرد. این وزارتخانه سپس داوطلبان را به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای دریافت کارت خود ارجاع داد.

معاون مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با پیوست، تعداد زیاد کاربران به دلیل برگزاری امتحان نهایی در ۳ مقطع دهم، یازدهم و دوازدهم اعلام کرده بود و همچنین گفته بود اضافه شدن داوطلبان متقاضی نمره که درحال حاضر به سیستم مدارس متصل نیستند، سامانه را با اختلال مواجه کرده است. به‌نظر می‌رسد هم‌چنان برای این گروه از داوطلبان تدبیری جز بازگشت به سیستم قدیمی دریافت کارت، اندیشه نشده است.

 

https://pvst.ir/hz0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو