skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل کافه بازار: دسترسی‌پ‍ذیرکردن برنامه‌‌های موبایلی را یک وظیفه ببینیم

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

مدیرعامل کافه بازار از توسعه‌دهنده‌های ایرانی خواسته دسترسی‌پذیرکردن برنامه‌‌های خود را نه یک گزینه، بلکه وظیفه ببینند.

شهاب خدابخش در شبکه اجتماعی لینکدین نوشت که اپلیکیشن‌ها باید برای همه‌ی کاربران، فارغ از توانایی‌ها یا کم‌توانی یا ناتوانی‌هایشان قابل استفاده باشند. به گفته او توسعه‌دهنده‌ها باید از ابتدای طراحی محصول خود، به دسترسی‌پذیرکردن فکر کنند.

خدابخش گفته است که کافه‌بازار از هر گونه کمک به توسعه‌دهنده‌ها برای دسترسی‌‌پذیرکردن برنامه‌های آنان استقبال می‌‌کند و می‌کوشد دانش و تجربه خود در این زمینه را در اختیارشان بگذارد.

سال گذشته همزمان با انتشار اولین نسخه دسترسی پذیر «بازار» برای نابینایان و کم بینایان در روز جهانی دسترسی‌پذیری، کافه بازار راهنمای عملی دسترسی‌پذیرکردن برنامه‌‌ها برای توسعه‌دهندگان در بازار را منتشر کرد.

در رویداد دسترس پذیری که روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت در روز جهانی آگاهی از دسترسی‌پذیری و به همت دیوار برگزار شد، عنوان شد که در ایران ۴.۸ میلیون فرد دارای معلولیت وجود دارند و بر اساس آمارها، ۷۰ درصد جامعه حداقل یک بار در زندگی به‌طور موقت دچار معلولیت می‌شوند.در واقع بی‌توجهی در دسترسی‌پذیری دیجیتالی نادیده گرفتن ۵ میلیون کاربر دارای معلولیت در ایران است.

در این رویداد در ‍پنلی تخصصی با موضوع انتقال تجربه‌های شرکت‌ها در این زمینه، کارشناسان کافه‌بازار، تپسی، دیوار، فیدیبو و پازلی به گفتگو نشستند.

https://pvst.ir/hxy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو