skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کپی‌برداری دوباره متا این بار از شبکه اجتماعی BeReal؛ قابلیتی به نام Peek در مراحل آزمایشی است

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت متا بار دیگر در حال توسعه قابلیتی است که مفاهیم اصلی آن برگرفته از رقبای این شرکت است. غول شبکه اجتماعی اینبار BeReal و اسنپ‌چت را هدف گرفته است. این شرکت در حال توسعه قابلیتی به نام «Peek» برای اینستاگرام است که به شما اجازه می‌دهد تصاویری واقعی را با تنها یک بار فرصت مشاهده برای دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

به گزارش پیوست، با اینکه این ایده را پلتفرم اسنپ‌چت به شهرت رساند اما BeReal نیز یکی از فعالان مهمی است که بر جنبه واقعی و بدون اصلاح بودن محتوا تمرکز می‌کند. متا که پیش از این هم به کپی‌برداری از دیگر شبکه‌های اجتماعی، از جمله تیک‌تاک با ریلز و توییتر با تردز، شهرت داشت حالا با یک قابلیت جدید دوباره دست به چنین اقدامی می‌زند.

غول شبکه اجتماعی روز جمعه به وبسایت خبری تک‌کرانچ تایید کرد که این قابلیت در حال حاضر در حد یک نمونه اولیه داخلی است و هنوز به آزمایش خارجی نرسیده است.

قابلیت Peek به نظر یک نسخه موقتی‌تر از استور‌ها است. استور‌ی‌های اینستاگرام را می‌توان به دفعات در یک مدت ۲۴ ساعته مشاهده کرد. تصویری که از طریق Peek به اشتراک‌گذاشته شود را باید در لحظه و از طریق دوربین گوشی بگیرید و در این بخش نمی‌توانید تصاویر از پیش گرفته را از گالری خود به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، شما نمی‌توانید تصویر را اصلاح کرده و یا فیلتری روی آن قرار دهید، مفهومی که با شبکه اجتماعی BeReal به شهرت رسید.

قابلیت Peek به نظر چیزی شبیه به قابلیت Candid Stories از اینستاگرام است که آزمایش آن در سال ۲۰۲۲ برای رقابت با BeReal آغاز شد. در حالی که این قابلیت هیچگاه به دست کاربران نرسید اما می‌توان از آن به عنوان یک نسخه‌برداری کامل از BeReal یاد کرد. این بخش هشدارهایی را برای دیگر کاربران و دنبال کنندگان شما ارسال می‌کند تا از وضعیت خود در آن لحظه تصویری به اشتراک بگذارند و خبری هم از اصلاح یا فیلتر آن تصویر نیست.

در حالی که Candid Stories کاربران را موظف می‌کرد تا در زمان خاصی از روز یک محتوای واقعی را به اشتراک بگذارند اما در Peek شما می‌توانید در هر زمانی که خواستید این کار را انجام دهید.

چنین انعطافی احتمالا برای کاربرانی که به اشتراک‌گذاری محتوای واقعی علاقه دارند اما میلی به انجام آن در زمان مشخص نداشتند مناسب به نظر می‌رسد. تمرکز اینستاگرام بر اشتراک‌گذاری تصاویر واقعی ممکن است دوباره توجه کاربران را به این سبک از ارتباط دیجیتال جلب کند، آنهم به ویژه در زمانی که مطالعات از کاهش توجه به BeReal حکایت می‌کنند (این پلتفرم چنین ادعایی را رد کرده است.)

اسکرین‌شاتی الساندرو پالوزی، افشاگر قابلیت Peek منتشر کرده است نشان می‌دهد این بخش از نگاه اینستاگرام راه‌کاری است برای «اشتراک‌گذاری لحظات کوچک با عزیزان.» اینستاگرام امیدوار است تا چنین قابلیتی کاربران را به اشتراک‌گذاری محتواهای جدید ترغیب کند.

با این حال همانند دیگر نمونه‌های اولیه که به صورت داخلی آزمایش می‌شوند مشخص نیست اینستاگرام قابلیت Peek را چه زمان در اختیار کاربران بگذارد و یا اصلا چنین قابلیتی عمومی می‌شود یا خیر. همچنین ممکن است که این قابلیت با ماهیتی متفاوت و یا نام دیگر در اختیار کاربران قرار گیرد.

https://pvst.ir/hxv

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو