skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مایکروسافت از کارکنان خود در چین خواست به کشور دیگری نقل مکان کنند

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

افزایش تنش‌ها میان ایالات متحده و چین باعث شده تا مایکروسافت از برخی کارکنان مستقر در این کشور آسیایی بخواهد به کشور دیگری نقل مکان کنند. پکن و واشنگتن در حال حاضر بر سر فناوری‌هایی مثل هوش مصنوعی و نیمه‌رسانا با تنش مواجه هستند.

به گزارش پیوست، مایکروسافت از ۷۰۰ تا ۸۰۰ کارمند خود که در حوزه یادگیری ماشینی و مسائل مرتبط با رایانش ابری فعالیت خواسته تا محل سکونت خود را تغییر دهند.

یکی از سخنگویان این شرکت در ایمیلی به رویترز بدون اشاره به تعداد کارکنان گفت: «ارائه فرصت‌های داخلی بخش معمولی از مدیریت کسب‌وکار جهانی ما است. در بخشی از این فرایند ما فرصت انتقال داخلی را برای دسته‌ای کارکنان فراهم کردیم.»

مایکروسافت می‌گوید به حضور در چین متعهد است و به فعالیت در این بازار و دیگر بازار‌ها ادامه می‌دهد.

وال‌استریت ژورنال به نقل از افراد مطلع می‌گوید کارکنانی که به نظر با درخواست نقل مکان مواجه شده‌اند بیشتر افرادی با ملیت چینی هستند و گزینه‌هایی مثل انتقال به آمریکا، استرالیا، نیوزلند را پیش روی خود دارند.

مایکروسافت در حالی به این اقدامات روی آورده است که روابط آمریکا و چین در پی اعمال تعرفه‌های جدید گمرکی در دولت بایدن تاریک‌تر شده است. دولت بایدن در حال حاضر تعرفه بالایی را برای واردات باتری خودروهای الکتریکی، چیپ‌های کامپیوتری و محصولات پزشکی از چین در نظر گرفته است.

گزارش دیگری از رویترز نیز که اواخر ماه جاری منتشر شده است می‌گوید وزارت بازرگانی آمریکا در حال بررسی یک اقدام رگولاتوری تازه برای محدود کردن صادرات مدل‌های اختصاصی یا منبع بسته‌ای است که نرم‌افزار یا داده‌های آنها پنهان هستند.

 

https://pvst.ir/hxh

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو