skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مایکروسافت ۴ میلیارد یورو روی خدمات ابری و هوش مصنوعی فرانسه سرمایه‌گذاری می‌کند

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شرکت مایکروسافت در تازه‌ترین سرمایه‌گذاری خود ۴ میلیارد یورو برای توسعه زیرساخت ابر و هوش مصنوعی در فرانسه هزینه می‌کند. غول آمریکایی پیش از این نیز از سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ میسترال، پیشتاز هوش مصنوعی فرانسه نیز خبر داده بود.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، این شرکت آمریکایی می‌خواهد به آموزش یک میلیون نفر و حمایت از ۲ هزار ۵۰۰ استارت‌آپ تا سال ۲۰۲۷ بپردازد. مایکروسافت در ابتدای سال ۲۰۲۴ نیز از همکاری و سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیون یورویی در میسترال ای‌آی، استارت‌آپ مستقر در پاریس، خبر داده بود.

فرانسه توسعه در حوزه هوش مصنوعی را به مرکز توجه اصلی خود تبدیل کرده است و صندوق‌های سرمایه‌گذاری و میلیارد‌های بومی این کشور از شرکت‌هایی مثل میسترال و Kyutai حمایت کرده‌اند. سرمایه‌گذاری مایکروسافت در بخشی از مراسم «Choose France» منتشر شد که امانوئل مکروئن، رئیس‌جمهوری فرانسه، آن را با هدف جذب شرکت‌های خارجی و تبدیل فرانسه به مرکز مالی اتحادیه اروپا راه‌اندازی کرده است.

آمازون، دیگر غول آمریکایی نیز به سرمایه‌گذاری ۱.۲ میلیارد یورویی در حوزه زیرساخت و رایانش این کشور متعهد شده است که ۵۶ پروژه در صنایع مختلف را شامل می‌شود.

مایکروسافت به تازگی سرمایه‌گذاری‌های بسیاری را با تمرکز بر حوزه ابر و ابزارهای هوش مصنوعی در بخش‌های مختلف جهان در دستور کار قرار داده است. این شرکت به تازگی از بیش از یک و نیم میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در استارت‌آپی G42 امارات خبر داد. ردموندی‌ها همچنین حدود ۳.۲ میلیارد یورو را نیز به سرمایه‌گذاری در آلمان اختصاص داده‌اند.

با این حال غول آمریکایی با انتقادات جدی در رابطه با کسب‌وکار ابری و سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی مواجه است. این شرکت با سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد دلاری حامی اصلی اوپن‌ای‌آی، بزرگترین استارت‌آپ هوش مصنوعی جهان، به حساب می‌آید و رگولاتوری‌های ایالات متحده، انگلستان و اتحادیه اروپا رابطه این دو شرکت را هدف تفحص قرار داده‌اند.

منتقدان می‌گویند ارتباط تنگاتنگ این دو شرکت باعث انحصار در حوزه هوش مصنوعی شده است. ایلان ماسک، یکی از بنیان‌گذاران اوپن‌ای‌آی که در حال حاضر xAI، را برای رقابت با این استارت‌آپ راه‌اندازی کرده است می‌گوید سرمایه‌گذاری ردموندی‌ها مسیر حرکت این شرکت عام المنفعه را تغییر داده و به بازوی پول‌سازی خود تبدیل کرده است.

https://pvst.ir/hwo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو