skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش همراه مکانیک: فروش اقساطی خودرو ۲۴۰ درصد رشد کرده است

سمانه سمیع تحریریه

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گزارش سالانه همراه مکانیک نشان می‌دهد فروش اقساطی خودرو در این پلتفرم با رشد ۲۴۰ درصدی همراه بوده است و بیشترین تسهیلات ارائه‌شده توسط همراه‌مکانیک مبلغ ۱ میلیارد تومان بوده که برای خرید یک دستگاه رنو تلیسمان پرداخت شده است.

به گزارش پیوست، افزایش قیمت خودرو  باعث شده تا خرید قسطی به یک گزینه جذاب برای خریداران خودرو تبدیل شود و فروش اقساطی خودرو در این پلتفرم با رشد ۲۴۰ درصدی همراه بوده است. طبق گزارش همراه مکانیک سهم خودروهای صفر و کارکرده فروخته شده در طرح اقساطی همراه‌مکانیک تقریبا برابر بوده و کوییک پرفروش‌ترین خودرو در این طرح محسوب می‌شود و  بیشترین تسهیلات ارائه‌شده توسط همراه‌مکانیک مبلغ ۱ میلیارد تومان بوده که برای خرید یک دستگاه رنو تلیسمان پرداخت شده است.

طبق تحلیل داده‌های ابزار قیمت همراه‌مکانیک، وضعیت بازار خودرو در سال ۱۴۰۲ به دو نیمه اول و دوم تقسیم شده است و در نیمه اول سال ۱۴۰۲ شاهد کاهش تدریجی قیمت‌هاو در شش ماه دوم سال قیمت‌ها افزایش یافته است.

ارزش معاملات خودرو در مجموعه همراه‌مکانیک در سال ۱۴۰۲ بیش از ۲هزار میلیارد تومان بوده است. بیشترین سهم فروش خودرو در همراه‌مکانیک مربوط به خودروهای داخلی و بعد از آن چینی و وارداتی بوده است. در این سال، خودروی لکسوس NX مدل۲۰۱۷ گران‌ترین خودروی فروخته‌شده در نمایشگاه همراه‌مکانیک بوده که با قیمت ۷ میلیارد تومان معامله شده است.در سال ۱۴۰۲  خودروهای کوییک و ام‌وی‌ام X22 بیشترین میزان رشد خرید را نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته‌اند.

طبق گزارش همراه مکانیک در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۹۰ هزار درخواست فروش خودرو در سایت همراه‌مکانیک ثبت شده و خودروی پژو ۲۰۶ با بیش از ۱۴۰۰ آگهی بیشترین تقاضای فروش را داشته است. تعداد آگهی‌های فروش خودرو نسبت به سال ۱۴۰۱ حدودا ۲2 برابر شده که یکی از دلایل اصلی این موضوع عدم دریافت هزینه از فروشندگان عنوان شده است است. بیش از ۷۰ درصد خودروهای آگهی‌شده در نمایشگاه همراه‌مکانیک با حداکثر ۲ بازدید فروش رفته‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش به خودروهایی که بیشترین آسیب بدنه را داشته‌اند اشاره شده و پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار خودروهایی با بیشترین میزان تعویض یا رنگ‌شدگی بدنه معرفی شده‌اند.

گزارش کامل همراه مکانیک

https://pvst.ir/hwp
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو