skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هوش مصنوعی به عنوان سخنگوی وزارت خارجه اوکراین ایفای نقش می‌کند

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اوکراین روز چهارشنبه از یک سخنگوی ساخته هوش مصنوعی به نام ویکتوریا رونمایی کرد که از این پس بیانیه‌های مربوط به وزارت خارجه این کشور را منتشر می‌کند.

به گزارش پیوست به نقل از گاردین، وزارت خارجه اوکراین می‌گوید «این اولین بار در تاریخ است» که یک سخنگوی دیجیتالی بیانیه‌ها را می‌خواند اما همچنان این بیانیه‌ها توسط انسان نوشته می‌شود.

سخنگوی سیاه‌پوش اوکراین طی ارائه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده خود را با نام ویکتوریا شی، یک «فرد دیجیتال» معرفی کرده است. این شخصیت دیجیتال هنگام صحبت دست‌ها و سرش را تکان می‌دهد و به خوبی از انسان‌ها تقلید می‌کند.

بخش خبری وزارت خارجه اوکراین می‌گوید بیانیه‌هایی که شی آنها را می‌خواهد توسط هوش مصنوعی تولید نمی‌شوند بلکه «توسط انسان‌های واقعی نوشته و تایید خواهند شد.»

دمیتری کولبا،‌وزیر خارجه اوکراین، با اشاره به «اولین جهش فناورانه در خدمات دیپلماتیک جهان» گفت: «هوش مصنوعی تنها در تولید بخش ظاهری به ما کمک می‌کند.»

به گفته او دلیل اصلی استفاده از هوش مصنوعی در این حوزه «صرفه‌جویی در منابع و زمان» دیپلمات‌ها است. سازندگان شی گروهی به نام Game Changers هستن دکه محتوای واقعیت مجازی مربوط به جنگ اوکراین را نیز تولید می‌کنند.

نام این سخنگوی دیجیتالی از کلمه «victory» یا پیروزی و معادل اوکراین هوش مصنوعی یا «shtuchniy intelekt» گرفته شده است.

ظاهر و صدای شی براساس یک انسان واقعی به نام روسالی نامبره ساخته شده است. نامبره متولد شهری است که حالا تحت کنترل روسیه قرار دارد.

با این حال وزارت خارجه اوکراین می‌گوید که این دو با یکدیگر تفاوت دارند و هوش مصنوعی تنها از این چهره برای انتشار بیانیه‌ها استفاده می‌کند.

برای جلوگیری از نسخه‌های جعلی، بیانیه‌های منتشر شده یک لینک کد QR را در خود دارند که شما را به نسخه اصلی متن در وبسایت وزارت خارجه منتقل می‌کند.

https://pvst.ir/huo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو