skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هوش مصنوعی خیره‌کننده ادوبی ویدیو‌های تار را HD می‌کند

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پژوهشگران شرکت ادوبی مدل هوش مصنوعی جدیدی به نام VideoGigaGAN را توسعه داده‌اند که کیفیت ویدیو‌های تار را تا هشت برابر وضوح اولیه افزایش می‌دهد. گزارشی از وبسایت ورج نشان می‌دهد که این مدل طی مقاله‌ای در ۱۸ آوریل معرفی شده و طبق ادعای ادوبی عملکرد بهتری نسبت به روش‌های رایج فعلی دارد و بدون عنصر عجیبی به جزئیات وضوح می‌بخشد.

به گزارش پیوست، شبکه‌های مقابله‌ای مولد (GAN) در حالت عادی برای بهبود وضوح عکس کاربرد دارند اما این شبکه‌ها در حالت عادی و بدون اضافه کردن چیزهای اضافی نمی‌توانند به ویدیو وضوح ببخشند.

با اینکه روش‌های دیگری برای اجتناب از این مشکلات وجود دارد اما نتیجه حاصل شده به کیفیت این روش نیست. هوش مصنوعی VideoGigaGAN قصد دارد بهترین حالت را ممکن سازد که استفاده از مدل‌های GAN برای بهبود وضوح عکس و ویدیو و در عین حال کاهش مشکلات رایج در خروجی این شبکه‌ها. شرکت ادوبی چندین‌ نمونه از عملکرد مدل خود را با وضوح کامل منتشر کرده است.

برخی از جزئیاتی که در کلیپ‌های دموی ادوبی منتشر شده به نظر کاملا مصنوعی هستند و برای مثال در تصویر زیر می‌توانید حالت‌ها و شیار‌های پوست مصنوعی را مشاهده کنید اما به طور کلی خروجی حاصل طبیعی به نظر می‌رسد. در این نمونه به سختی می‌توان استفاده از هوش مصنوعی مولد در بهبود وضوح تصویر را در خروجی نهایی تشخیص داد.

با این حال آنچه تا به امروز ارائه شده یک ارائه تحقیقاتی است و تضمینی وجود ندارد که شرکت ادوبی بتواند VideoGigaGAN را از طریق نرم‌افزار Creative Cloud از جمله پریمیر پرو در اختیار مشتریان قرار دهد.

این شرکت پیش از این هم نمونه اولیه یک مدل جداگانه را نیز در اکتبر ۲۰۲۳ به نمایش گذاشت که آنهم می‌توانست کیفیت GIFها و تصاویر ویدیویی را تقویت کند.

شرکت ادوبی در این مسیر تنها نیست. مایرکوسافت و انویدیا نیز هردو فناوری‌هایی را برای بهبود کیفیت توسعه داده‌اند.

https://pvst.ir/hr3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو