skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دوربین Poetry Camera با هوش مصنوعی شعر می‌نویسد

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

Poetry Camera

دوربین شعر آنلاین Poetry Camera بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده است. این دوربین قابلیت وصف شعر متناسب با شرایط و ماهیت تصاویر ثبت شده را با استفاده از شناساگرها دارد. در حالی که سازندگان این اختراع در ابتدا تمایلی به عرضه تجاری این محصول نداشتند اما گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمال عرضه و فروش این دوربین در مقیاس کلان کم نیست.

به گزارش پیوست، در ساختار این فناوری از ChatGPT-4 استفاده شده است و طبق اظهار سازندگان این دوربین هیچ یک از محتواها روی این دوربین ذخیره نخواهد شد.

Poetry Camera، دوربین شعر آنلاین

Poetry Camera، دوربین مجهز به هوش مصنوعی است که تصاویر ثبت شده را توسط حسگرهای موجود در ساختار این دوربین به شعر تبدیل می‌کند. در این دوربین از ChatGPT-4 استفاده شده است.  پس از ثبت تصاویر، دوربین متناسب با شرایط و ماهیت تصویر شعری را می‌نویسد.

دوربین شعر آنلاین شبیه به یک دوربین معمولی پولاروید است. تفاوت این دوربین با سایر دوربین‌های معمولی این است که به جای عکس گرفتن فقط عکس‌های ثبت و ذخیره شده را از طریق حسگرها به شعری در وصف همان موقعیت تبدیل می‌کند. این دستگاه منبع باز که توسط Kelin Carolyn Zhang و Ryan Mather توسعه یافته است، روی Raspberry Pi اجرا می شود و از GPT-4 OpenAI برای تولید شعر استفاده می‌کند.

رایانه تک بردی Raspberry Pi پس از تجزیه و تحلیل تصاویر، داده‌های بصری را جست‌وجو می‌کند. سپس این داده‌ها به قسمت هوش مصنوعی ارسال می‌شود. این بخش مخصوص شناسایی رنگ‌ها، الگوها، عناصر کلیدی و احساسات در عکس است.

به گزارش TechCrunch، سازندگان Poetry Camera اعلام کردند که این دستگاه به یک قالب شعری محدود نمی‌شود. کد دستگاه منبع باز است و کاربران علاوه‌بر دریافت شعر با ثبت تصاویر می‌توانند از دیگر قابلیت‌های این دوربین استفاده کنند. ارسال آیات، شعر در قالب غزل و هایکو از دیگر گزینه‌های در دسترس این دوربین است.

سازندگان این دوربین اظهار کردند که هیج کدام از تصاویر یا اشعار تولید شده توسط Poetry Camera به صورت دیجیتال ذخیره نمی‌شود. ساده بودن این فرآیند، حفظ حریم خصوصی و افزایش بعد معنایی اشعار با نگاهی زودگذرانه از جمله دلایل ذخیره نشدن محتوا عنوان شده است.

سازندگان درباره قابلیت خارق‌العاده این دوربین توضیح دادند:« هر کسی اکنون از طریق تلفن همراه خود یک دوربین در جیب دارد، ما می‌خواستیم کاری بسیار متفاوت انجام دهیم.»

سازندگان درباره قابلیت خارق‌العاده این دوربین توضیح دادند:« هر کسی اکنون از طریق تلفن همراه خود یک دوربین در جیب دارد، ما می‌خواستیم کاری بسیار متفاوت انجام دهیم.»

این دوربین به عنوان یک پروژه شخصی توسط ژانگ و ماتر شروع شد اما پس از اینکه دوربین به آشنایان و اطرافیان معرفی شد و مورد استقبال قرار گرفت آنها تصمیم گرفتند تا ساخته خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و از این دوربین خلاقانه در عرصه‌های گسترده‌ای رونمایی کنند.

در حالی که آنها برنامه‌ و قصدی برای تولید انبوه، عرضه به بازار و فروش نداشتند اما طبق گزارش منتشر شده به‌نظر می‌رسد امکان عرضه تجاری این محصول بعید نیست.

با افزایش علاقه و استقبال از این دوربین شعر آنلاین به‌ویژه در TikTok، ژانگ و مارتر در حال بررسی آینده این اختراع هستند.

در این باره ژانگ می‌گوید:« هنگامی که مردم ۱۰۰ دفعه اول درباره عرضه این محصول می‌پرسیدند ما می‌گفتیم که این را نمی‌فروشیم اما پس از صد و یکمین دفعه تصمیم گرفتیم جزئی‌تر به مساله نگاه کنیم و ببینم آیا باید این دوربین را در دسترس قرار دهیم یا نه. در هر صورت این اختراع برای ما یک پروژه هنری است و پاسخ اولیه ما این بود که جنبه سرمایه‌داری را کنار بگذاریم.»

 

ژانگ و ماتر با توجه به تعهد خود به پایداری و مصرف مسئولانه، احتمال عرضه محصولات محدودی را در نظر گرفته اند که به جای عجله در تولید انبوه، کیفیت را بیش از هر چیز در اولویت قرار می دهند.

https://pvst.ir/hqj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو