skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هوش مصنوعی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس و ایفای نقش شرکت اینتل

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تنها چند ماه مانده به بازی‌های المپیک و پاراالمپیک ۲۰۲۴ پاریس،‌ کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) از «دستور کار هوش مصنوعی» خود برای بازی‌ها رونمایی کرده که رویداد سال جاری را یکی از فناورانه‌ترین دوره‌های المپیک نوید می‌دهد.

به گزارش پیوست، توماس باخ، رئیس IOC، از چندین خدمت و ابزار هوش مصنوعی جدید خبر داده است که قرار است به بهره‌وری و بازدهی بازی‌های المپیک کمک کنند.

هوش مصنوعی قرار است در موارد مختلفی مثل نظارت بر شبکه اجتماعی تا تمرین ورزشکاران و پخش محتوا، نقش مهمی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس ایفا کند. این دوره از بازی‌های المپیک در تاریخ ۲۶ جولای آغاز می‌شوند.

دستور کار هوش مصنوعی IOC

باخ در مراسم راه‌اندازی دستور کار هوش مصنوعی IOC در لندن گفت: «امروز ما گام دیگری برای تضمین منحصر‌به‌فرد بودن بازی‌های المپیک و اهمیت ورزش برمی‌داریم. برای این کار ما باید رهبران تغییر باشیم و نه دست‌خوش تغییر.»

او با اشاره به اینکه این اولین بار است که یک استراتژی کلی برای استفاده از هوش مصنوعی در یک مراسم ورزشی در دستور کار قرار می‌گیرد گفت: «با سرعت گرفتن پیشرفتن فناوری دیجیتال و به ویژه هوش مصنوعی، ما بار دیگر در بزنگاه تغییر هستیم.»

با این حال باخ تصریح کرد که خوشبختانه جهان ورزش برخلاف دیگر بخش‌های جامعه که احتمال جایگزین شدن نقش‌های انسانی با هوش مصنوعی وجود دارد با «سوالی درمورد بقا» مواجه نیست. او گفت: «در ورزش عملکرد را همواره باید ورزش‌کار ارائه کند.»

با این حال IOC و جهان ورزش‌ها به طور کلی می‌توانند بر پتانسیل هوش مصنوعی برای حمایت از ورزشکار تمرکز کنند.

https://pvst.ir/hqa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو