skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل پس از اعتراض کارکنان به قرارداد ابری با اسرائیل ۲۸ نفر را اخراج کرد

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گوگل روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از اعتراض کارکنان به قرارداد ابری این شرکت با دولت اسرائیل ۲۸ نفر از کارکنان را اخراج کرده است.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، الفبات می‌گوید واحد کوچکی از کارکنان معترض با ورود به دفاتر کار باعث اخلال در روند کاری شده‌اند.

شرکت در بیانیه خود گفت: «ممانعت فیزیکی از کار دیگر کارکنان و دسترسی آنها به تاسیسات نقض روشن سیاست‌ها است و رفتاری غیرقابل قبول محسوب می‌شود.»

گوگل می‌گوید پس از تکمیل بررسی‌های خود در نهایت ۲۸ نفر از کارکنان را اخراج کرده و به بررسی بیشتر ادامه می‌دهد و در صورت نیاز اقدامات بیشتری را در دستور کار قرار می‌دهد.

کارکنان گوگل طی بیانیه‌ای در وبسایت مدیوم همراهی خود با کارزار عدم ارائه فنانوری به آپارتاید، این اقدام را یک اعتراض خوانده و اعلام کردند کارکنانی که مستقیما با اتفاقات روز سه‌شنبه ارتباط نداشتند هم در بین اخراج شدگان از گوگل هستند.

در این بیانیه آمده است که «کارکنان گوگل حق اعتراض صلح‌آمیز درمورد شروط و شرایط نیروی کار را دارند.»

کارکنان معترض می‌گویند براساس پروژه Nimbus، یک قرارداد ۱.۲ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۱ به گوگل و آمازون واگذار شده تا خدمات ابری را در اختیار دولت اسرائیل بگذارند و این پروژه از توسعه ابزارهای نظامی اسرائیل حمایت می‌کند.

گوگل در بیانیه خود اعلام کرده است که قرارداد Nimbus ارتباطی با «فعالیت بسیار حساس، محرمانه یا نظامی مربوط به سلاح‌ها یا خدمات اطلاعاتی» ندارد.

اعتراض کارکنان در گوگل سابقه طولانی دارد. کارکنان شرکت در سال ۲۰۱۸ طی اعتراضی موفق این شرکت را از انعقاد قرارداد با ارتش ایالات متحده برای تحلیل تصاویر پهبادی و استفاده احتمالی در جنگ‌افزار جلوگیری کردند.

https://pvst.ir/hpp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو