skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

رئیس هیات مدیره شاتل: فعلاً تصمیمی برای تغییر مدیریت صبانت نداریم

میثم قاسمی تحریریه

۲۱ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

رئیس هیات مدیره شاتل می‌گوید این شرکت با هدف افزایش توانمندی و حضور در بازار، ۶۰ درصد سهام صبانت را خریده است؛ اما فعلاً تصمیمی برای تغییر مدیریت ندارد.

به گزارش پیوست، امروز (۲۱ فروردین) محمدحسن شانه‌ساززاده، رئیس هیات مدیره شاتل، در اینستاگرام خود اعلام کرد این شرکت ۶۰ درصد سهام صبانت را خریده است. صبانت یکی از اپراتورهای قدیمی ارتباطات ثابت است که پروانه UNSP را نیز دریافت کرده است.

شانه‌ساززاده درباره خرید سهام صبانت گفت، مذاکرات با مالکان این شرکت از اواخر اسفند سال گذشته آغاز شده و ۱۵ فروردین امسال به جمع‌بندی نهایی رسیده است؛ اما هنوز اقدامات حقوقی این خرید سهام نهایی نشده است.

محمدحسن شانه‌ساززاده، رئیس هیات مدیره شاتل
محمدحسن شانه‌ساززاده، رئیس هیات مدیره شاتل-عکس:‌تجارت فردا

آن‌طور که شانه‌ساززاده توضیح داد، صبانت پیش از این سه سهامدار داشت که دو نفر از آنها سهام خود را فروخته‌اند (در مجموع ۶۰ درصد) و یک نفر، همچنان ۴۰ درصد سهام صبانت را در اختیار دارد.

به گفته رئیس هیات مدیره شاتل، گرچه سهامدار عمده از نظر حقوقی می‌تواند مدیرعامل جدید برای صبانت تعیین کند، اما فعلاً این موضوع در دستور کار قرار ندارد. همچنین ساختار حقوق صبانت کماکان پابرجا خواهد ماند و بدین ترتیب تعهدات این شرکت در زمینه ایجاد پوشش فیبر نوری و پاسخگویی به مشترکان فعلی مانند گذشته انجام خواهد شد.

کاهش هزینه‌ها، افزایش توانمندی در بازار و افزایش ضریب نفوذ از اهداف شاتل برای خرید صبانت بوده است. به گفته شانه‌ساززاده، صبانت هم‌اکنون حدود ۱.۵ میلیون پوشش فیبر نوری ایجاد کرده است.

رئیس هیات مدیره شاتل در اینستاگرام خود از خرید ۶۰ درصد سهام صبانت خبر داد.

در صورت نهایی شدن این تغییر سهام، دومین بار است که چنین اتفاقی در بازار ارتباطات ثابت ایران رخ می‌دهد. پیش از این و در پاییز ۹۶ شرکت های‌وب به صورت کامل پارس‌آنلاین را خرید. هرچند به دلیل مشکلات حقوقی این ادغام در سال ۹۸ نهایی شد. همان زمان خبرهایی درباره تلاش های‌وب برای خرید صبانت نیز منتشر شد که در نهایت به نتیجه نهایی نرسید.

https://pvst.ir/hny
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو