skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تپسل بعد از ۸ساعت رفع فیلتر شد

۱۸ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

فیلتر تپسل

شرکت تبلیغات دیجیتال تپسل روز گذشته (جمعه ۱۷ فروردین ماه) فیلتر شد و امروز شنبه (۱۸ فروردین) رفع فیلتر شده است.

به گزارش روابط عمومی تپسل، مدیران شرکت تبلیغات دیجیتال تپسل  اعلام کردند که در ساعات پایانی روز جمعه، متوجه فیلتر شدن API شرکت خود شده‌اند.
اگرچه در ساعات نخستین علت فیلترینگ این شرکت تبلیغاتی مشخص نبود، اما پیگیری‌ها نشان داد دلیل فیلترینگ، محتوای یکی از ناشرین حوزه اپ بوده است.
مدیران تپسل اعلام کردند که با پیگیری از مراجع ذی‌صلاح متوجه شدند که یکی از ناشران حوزه اپ، محتوای غیرقانونی منتشر کرده است، اپلیکیشنی که تبلیغات تپسل هم در این رسانه نمایش داده می‌شده است. این مساله سبب فیلترینگ چند ساعته شرکت تبلیغات دیجیتال تپسل شده. اما خوشبختانه این فیلترینگ مدت زمان زیادی فعال نبود و به زودی برطرف شد.

تیم فنی تپسل ساعت ۲۰:۴۰ دقیقه جمعه ۱۷ فروردین متوجه شد که بدون هیچ تذکر، ابلاغیه یا اعلام قبلی دامنه api.tapsell.ir فیلتر شده است.

این فیلترینگ در شرایطی برای تپسل رخ داده است که با وجود پیگیری‌های این شرکت، تا این لحظه نه تنها دلیل این اقدام برای ما آشکار نیست بلکه حتی مشخص نیست این فیلترینگ از سوی چه نهادی انجام شده است.

در ساعت‌های ابتدایی که همکاران ما متوجه اختلال در ترافیک شدند، ابتدا زیرساخت‌ها و سرورهای تپسل را مورد بررسی قرار دادند تا اطمینان حاصل کنیم که مشکل از سمت زیرساخت‌های تپسل نیست و در نهایت در ساعت ۲۲:۵۰ دقیقه شب مطمئن شدیم این مشکل مشخصا به دلیل فیلترینگ رخ داده است.

تپسل به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تبلیغات دیجیتال ایرانی روزانه ۱.۵ میلیارد ایمپرشن تبلیغاتی در پلتفرم‌های ناشرین نمایش می‌دهد و به باور ما چنین برخوردهایی نه تنها یک اجحاف بزرگ در حق بدنه اقتصاد دیجیتال و تپسل محسوب می‌شود، بلکه ضایع کننده حق ۷۰ هزار تبلیغ‌دهنده و ۱۴۳ هزار ناشری است به تپسل به عنوان یک کسب‌وکار ۱۰ ساله اعتماد کرده‌اند. در شرایطی که به‌واسطه تحریم‌ها تمام راه‌های درآمدزایی اقتصاد دیجیتال از تبلیغات بسته شده است، ما با راه اندازی «تپسل پلاس» توانسته‌ایم که برای ناشران ایرانی درامدزایی دلاری ایجاد  کنیم و امروز با این اتفاق شوکه کننده، نمی‌دانیم چه کسی قرار است پاسخگوی ضرری باشد که به تمام این ذینفعان وارد شده است.

https://pvst.ir/hmo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو