skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزارت میراث فرهنگی: پلتفرم‌های رزرو اقامتگاه نمی‌توانند پکیج اجباری بفروشند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۸ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲

وزارت میراث فرهنگی فروش خدمات اقامتی در قالب پکیج را ممنوع کرد. بر این اساس پلتفرم‌های اقامتگاه نمی‌توانند برای خریدار مواردی همچون شرط حداقل مدت اقامت تعیین کنند.

به گزارش پیوست، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، یحیی نقی‌زاده محجوب در نامه‌هایی جداگانه به اسنپ‌تریپ، اقامت ۲۴، قاصدک ۲۴، علی‌بابا، اتاقک و آرنیکا مهر کیش در مورد رعایت مقررات رزرو اماکن اقامتی هشدار داده است.

در بخشی از این نامه آمده است ارائه خدمات اقامتگاه باید به خواست کاربر باشد و امکان ارائه اجباری یک پکیج وجود ندارد: «مشتریان در استفاده از خدمات جانبی تاسیسات گردشگری و تعیین مدت اقامت خود باید حق انتخاب داشته باشند و سایت رزرواسیون فارغ از اینکه مستقیما با واحد عقد قرارداد کرده و یا از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهان‌گردی نسبت به تهیه بسته سفر اقدام می‌کند، مجاز نیست فروش اقامت را در قالب پکیچ خدماتی به مشتریان تحمیل کرده و یا شرط حداقل مدت اقامت را در سامانه خود اعمال کند.»

همچنین ارائه نرخ‌های بالاتر از نرخ‌های ابلاغی به «تاسیسات گردشگری» تحت هر عنوان ممنوع اعلام شده است.

بر اساس این مقررات، نرخ اقامت کودکان تا ۲ سال، رایگان و برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیم‌بها است.

در بخش دیگری از این نامه ذکر شده است: «فروش تخت اضافه به قیمت مشابه سایر تخت‌ها ممنوع است. سایت فروش موظف است در خصوص تعریف تخت اضافه و تعیین نرخ آن مطابق با نرخ تعیین‌شده در نرخنامه مصوب اقدامات لازم را در سامانه‌های خود به عمل آورد.»

همچنین در این نامه در مورد مقررات انصراف مسافر از سفر تاکید شده است قواعد انصراف باید در چارچوب دستورالعمل ابطال رزرو یا توافق‌نامه‌ای باشد که قبل از واریز وجه به کاربر نشان داده شده است. همچنین هزینه سفر باید ظرف ۴۸ ساعت به کاربر بازگردانده شود.

https://pvst.ir/hjy
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو