skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رگولاتوری ترکیه شرکت متا را در رابطه با اشتراک‌گذاری داده‌های اینستاگرام و تردز هدف قرار داد

۲۸ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نهاد نظارت بر رقابت ترکیه روز دوشنبه از اقدامی علیه سیستم اشتراک‌گذاری داده‌های متا میان اینستاگرام و تردز خبر داد. این نهاد می‌گوید احتمال سو استفاده متا از جایگاه مسلط خود در بازار را تحت بررسی قرار می‌دهد و تا رای موقت آنها تا زمان تصمیم‌گیری نهایی به توقف اشتراک‌گذاری داده‌ میان پلتفرم‌ها است.

به گزارش پیوست به نقل از رویترز، مقامات ترکیه در ماه دسامبر تفحصی را درمورد متا، شرکت مادر تردز و اینستاگرام، آغاز کرده‌اند که موضوع آن نقض قوانین رقابت با متصل کردن پلتفرم‌های اینستاگرام و تردز است.

به گفته این سازمان، دستور موقت آنها مبنی بر ممنوعیت اشتراک‌گذاری داده‌ها میان این دو پلتفرم تا زمان تصمیم‌گیری نهایی برقرار است. نهاد رقابت ترکیه می‌گوید، شرکت متا با ادغام این دو اپلیکیشن «قانون رقابت را نقض و آسیب جبران ناپذیری» به بازار وارد می‌کند.

مقامات ترکیه همچنین در اقدام جداگانه‌ دیگری نیز شرکت متا را روزانه حدود ۱۴۸ هزار دلار در زمینه هشدار‌هایی که این پلتفرم برای کاربران ارسال می‌کند جریمه کرده‌اند.

به گفته این نهاد، هشداری که درمورد اشتراک‌گذاری داده بین فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ از سوی شرکت منتشر شده است از اطلاعات کافی برخوردار نیست و شفافیت لازم را ندارد.

این هشدار به گونه‌ای طراحی شده تا کاربران اشتراک‌گذاری داده را تایید کنند و در نتیجه نگرانی‌های ضد رقابتی را برطرف نمی‌کند.

 

https://pvst.ir/hjo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو