skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درخواست زندان ۴۰ تا ۵۰ سال برای مدیرعامل سابق صرافی FTX

۲۶ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

دادستان‌های فدرال ایالات متحده مجازات سنگینی را برای سم‌ بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی FTX که در نتیجه کلاهبرداری‌های چند میلیارد دلاری از هم پاشید، در نظر گرفته‌اند. مستنداتی که به دادگاه منهتن ارائه و خبر آن در نیویورک تایمز منتشر شده است نشان می‌دهد که دادستان‌ها خواستار حکم ۴۰ تا ۵۰ سال زندان برای بنکمن فرید هستند.

به گزارش پیوست، قاضی پرونده براساس قوانین می‌تواند حکمی تا سرحد ۱۱۰ سال زندان برای بنکمن فرید در نظر بگیرد و با یانکه یکی از ادارات فدرال خواستار حکم زندان ۱۰۰ ساله برای او شده است، اما دادستان‌ها چنین حکمی که عملا به معنای حبس ابد است را غیر منطقی می‌دانند.

با این حال دادستان‌ها با تاکید بر جرایم جدی او و جذابیت این فعالیت‌های تبهکارانه، خواستار مجازات سنگین تا ۵۰ سال زندان برای او شده‌اند.

دادستان‌های فدرال در حالی پیشنهاد حکم خود را ارائه می‌کنند که روز ۲۸ مارس قاضی کاپلان پس از جلسه آخر شهادت، حکم نهایی را تحت بررسی قرار می‌دهد. دادستان‌ها در پیشنهاد خود به جذابیت جرایم فرید به عنوان مبنای یک مجازات سنگین اشاره کرده‌اند.

پیش از این در یکی از پرونده‌های مهم و سنگین مالی، برنارد مدوف، پس از به اجرا گذاشتن یک الگوی پانزی و پذیرش جرایم در سال ۲۰۰۹ به ۱۵۰ سال زندان محکوم شد. با این حال به گفته وکلا این پرونده با آنچه در مورد مدوف رخ داده بود قابل مقایسه نیست.

مارک ماکاسی، وکیل بنکمن فرید، می‌گوید هرگونه قیاسی بین این دو، به دلیل طول مدت ارتکاب جرم و مقدار کلاهبرداری، نادرس است. پرونده مدوف به یک کلاهبرداری ۲۰ ساله با ۶۴ میلیارد دلار زیان مربوط می‌شود.

نوامبر سال گذشته، هیات رئیس فدرالی در منهتن بنکمن فرید را به اختلاس ۸ میلیارد دلار از دارایی‌های مشتریان FTX برای فعالیت‌های دیگری، از جمله کمک‌های سیاسی و فعالیت ملکی، مجرم شناخت. صدور این حکم ضربه محکمی به صنعت رمزارزها وارد کرد و خطرات همراه آن را در مرکز توجه قانون‌گذاران قرار داد.

با این حال پیشنهاد دادستان‌ها ممکن است تاثیری بر حکم نهایی نداشته باشد. قضات ملزم به پیروی از دستوالعمل فدرال نیستند و در صدور حکم خود ممکن است فاکتور‌های متعددی مثل سن بنکمن فرید یا اینکه این پرونده جرم او است، را در نظر بگیرند.

با این حال یکی از فاکتور‌های منفی برای بنکمن فرید، شهادتی است که سال گذشته در مقابل هیات منصفه ارائه کرد. بنکمن فرید امکان امتناع از شهادت در این جلسه را داشت اما در نهایت شهادت او با شبهه‌های متعددی همراه شد که اگر قاضی کاپلان آن را شهادت کذب تشخیص دهد بر حکم صادره تاثیرگذار است.

بنکمن فرید در حالی برای یک دادگاه مهم و احتمال سال‌ها زندان آماده می‌شود که مدت‌ها پس از فروپاشی صرافی او، بازار رمزارز اوج تازه‌ای را تجربه می‌کند. حکم دادگاه بنکمن فرید نه تنها آینده او را مشخص می‌کند بلکه تاثیر به‌سزایی در رویکرد قضات و دادستان‌ها به جرایم مالی در عصر دیجیتالی دارد.

بایننس، دیگر صرافی بزرگ رمزارزی، نیز چندی پیش از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده به پول‌شویی متهم شد و مدیرعامل آن نیز با پرداخت جریمه سنگین موافقت کرد.

https://pvst.ir/hir

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو