skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بانک شهر می‌خواهد PSP بزند

سمانه سمیع تحریریه

۲۱ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک شهر خبر از تاسیس PSP بانک شهر داد و گفت: اقدامات اولیه برای دریافت مجوز «PSP» انجام شده و در این زمینه همکاری چندجانبه‌ای شکل گرفته است و در حال اخذ مجوز از بانک مرکزی هستیم.

به گزارش پیوست، علی نوری مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک شهر در نشست خبری اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های این هلدینگ گفت: هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک شهر به دنبال  ایجاد زیرساخت متمرکز برای یکپارچه‌سازی در پرداخت خدمات شهری است و به طور کل یکی از روندهای بانکداری در جهان در سال ۲۰۲۴ رشد هلدینگ‌های بانکداری است و ما هم نمی‌خواهیم از این قاعده مستثنی باشیم.

نوری در ادامه به ماموریت‌های هلدینگ فناوری بانک شهر پرداخت و گفت: سه شرکت «توسعه و نوآوری شهر»، «فن‌آوران ایمن شبکه فاش» و «راهبرد هوشمند شهر» در هلدینگ فناوری اطلاعات  و ارتباطات بانک شهر فعالیت می‌کنند. به طور کلی کسب‌وکارهای فعلی و آتی هلدینگ و شرکت‌های زیرمجموعه ما در چهار حوزه «خدمات پرداخت»، «خدمات مالیاتی یا همان TSP»، «تامین و پشتیبانی خدمات بانکی»، «سرویس‌های توکنایز کردن و بسترهای انتقال دارایی‌های دیجیتالی»، «توسعه خدمات هوشمند شهری»، «توسعه زیرساخت‌های بانکداری دیجیتالی» و «تأمین مالی زنجیره‌ای» فعالند.

در حال رایزنی برای یک PSP

مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک شهر ادامه داد: در حال انجام اقدامات اولیه برای دریافت مجوز «TSP» ( شرکت معتمد مالیاتی) و «PSP» هستیم و خوشبختانه در این زمینه همکاری چندجانبه‌ای شکل گرفته و در حال اخذ مجوز از بانک مرکزی هستیم.

او در ادامه از فعالیت‌های صورت‌گرفته در چند ماه اخیر در این هلدینگ صحبت کرد و افزود: تهیه نظام حاکمیت شرکتی در هلدینگ، تدوین منشور و تشکیل کمیته‌های ریسک و حسابرسی، کمیته تحول و همچنین کمیته اقتصادی و سرمایه‌گذاری، یکپارچه‌سازی صورت‌های مالی شرکت‌های تابعه با هلدینگ و سهام‌دار اصلی از جمله کارهایی است که طی چندماهه اخیر انجام گرفته است.

نوری ادامه داد: هوشمندسازی مانیتورینگ شعب و هوشمندسازی مانیتورینگ شهرنت‌ها دو پروژه موفقی بود که  در پاییز امسال به بهره‌برداری رسید و در نمایشگاه اینوکس کیش رونمایی شد.

به دنبال یکپارچه‌سازی خدمات شهری هستیم

او در حوزه ایجاد زیرساخت متمرکز برای ساختار یکپارچه پرداخت خرد شهری نیز گفت: با اینکه یکپارچه کردن خدمات در شهرداری‌ها سخت است و شهرداری از سهامداران اصلی ماست از همین رو در زمینه یکپارچه‌سازی فعالیت‌ها اقداماتی صورت گرفته است. اپلیکیشن «شهرزاد» برای زیرساخت خدمات شهری در همه کلان‌شهرها طراحی شده است و اپلیکیشن «اسمارتیز» هم  برای ارائه همین خدمات در غیر کلان‌شهرها طراحی و پیاده‌سازی شده که کاربران می‌توانند با استفاده از ابزار و خدمات این اپلیکیشن‌ها به مجموعه خدمات همان شهر دسترسی پیدا کنند. یکی از وجوه تمایز این دو اپلیکیشن با سایر اپلیکیشن‌ها این است که در اپلیکیشن هر شهر، خدمات شهری مختص همان شهر  ارائه می‌شود و کاربران به‌محض روشن‌کردن مکان‌نمای گوشی تلفن همراه خود به مجموعه‌ای از خدمات پرداخت الکترونیکی و غیره مرتبط با همان شهر دسترسی خواهند داشت.

تجهیز مراکز داده بانک شهر

نوری در زمینه تجهیزات سخت‌افزاری این بانک هم گفت: «ساخت و تجهیز مراکز داده بانک شهر و برخی از شهرداری‌ها» از جمله پروژه‌هایی است که دنبال می‌کنیم،  هوشمندسازی پشتیبانی خدمات بانک شهر توسط هلدینگ انجام می‌شود و این آمادگی در مجموعه ما وجود دارد که به سایر مجموعه‌های بانکی نیز این خدمات را ارائه دهیم.

نوری در تشریح رویکردهای کلان هلدینگ فناوری اطلاعات  و ارتباطات بانک شهر در آینده گفت: توسعه کسب‌وکارهای نوین و نوآورانه متناسب با مزیت‌های رقابتی بانک شهر، کاهش میزان وابستگی درآمدی هلدینگ و شرکت‌های زیرمجموعه به بانک شهر، توسعه فضای همکاری و مشارکت با شرکت‌های هلدینگ با هدف همسویی راهبردی و سرمایه‌گذاری مشترک، ایجاد زیرساخت یکپارچه پرداخت خرد شهری مبتنی بر کیف پول الکترونیکی بانک شهر و همچنین مشارکت در پروژه‌های ملی با هدف ارتقای جایگاه بانک شهر و  توسعه کسب‌وکار از برنامه‌های کوتاه و میان‌مدت ما است. ما می‌خواهیم کیف پول شاه‌توت را به کمک بازیگران بیشتری از اکوسیستم توسعه دهیم.

نوری در بخش پایانی رویداد در  پاسخ به خبرنگار پیوست در زمینه حملات سایبری و مشکلاتی که در سال اخیر برای بانک شهر رخ داده بود نیز گفت: در اسفند سال ۱۴۰۱ تجهیزات سخت‌افزاری و امکانات نرم‌افزاری بانک شهر به روز شده است و خوشبختانه پس از شهریور ۱۴۰۱ مشکل دیگری برای بانک رخ نداده است.

او همچنین در زمینه نبود موفقیت در طرح‌های کیف پول بانک‌ها به خبرنگار پیوست گفت: تا زمانی که رگولیشن در زمینه خدمات کیف پول منعطف‌تر برخورد نکند و تا زمانی که بازیگران این حوزه دست از جزیره‌ای کار کردن برندارند پروژه‌های کیف پول موفقیت آمیز نخواهد بود و ما هم در کیف پول شاتوت بر آنیم که بتوانیم بازیگران بیشتری از این حوزه را هماهنگ کنیم.در حقیقت ما می‌دانیم که اگر تعامل با سایر بازیگران نباشد ما نیز در این پروژه موفق نخواهیم بود.

https://pvst.ir/hgs
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو