skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سخت‌افزارهای قدیمی یا هکرها، کدام یک کار دست بانک شهر داد؟

سمانه سمیع تحریریه

۴ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اختلال سخت‌افزاری در زیرساخت‌های بانک شهر، این بانک را در مظان هک و نفوذ به زیرساخت‌هایش قرار داد.

به گزارش پیوست، اختلال‌های گسترده در سامانه‌های مختلف بانک شهر از جمله اینترنت بانک، همراه بانک، پایانه‌های فروشگاهی و همچنین ارسال پیامک‌هایی با محتوای «تا اطلاع ثانوی از درگاه اینترنتی بانک شهر استفاده نکنید احتمال هک شدن و خالی کردن حساب‌ها وجود دارد» طی ۴۸ ساعت گذشته موجب شد تا بسیاری از کاربران این بانک نگران نفوذ و هک حساب‌های خود شوند.

اما به نظر می‌رسد برخلاف دفعه گذشته که هکرها با ایجاد صفحه جعلی اقدام به فیشینگ کرده بودند و به برخی از حساب‌های کاربران بانک شهر دسترسی پیدا کرده بودند، این‌ بار قدیمی بودن زیرساخت‌ها و فرسودگی تجهیزات این بانک موجب اختلال در سرویس‌ها و سامانه‌های این بانک شده است.

اوایل هفته گذشته هکرها با ایجاد یک صفحه جعلی از سامانه پرداخت اینترنتی بانک شهر موفق شده بودند برخی از کاربران این بانک را فریب دهند و به رمز اینترنتی و حساب بانکی آنها دسترسی پیدا کنند هرچند این بانک سریعاً اقدام به شناسایی صفحه جعلی کرده بود اما به صورت رسمی هیچ‌گاه آن را اعلام نکرد، فقط معاون فناوری اطلاعات این بانک در گفت‌وگو با روابط عمومی‌اش از کاربران‌شان خواست هنگام خرید اینترنتی از صحت صفحه بانک مطمئن شوند.

همزمانی این رخدادها با نفوذ به سامانه شهرداری موجب شده است بسیاری از کاربران اطلاعیه‌های بانک شهر در مورد مشکل زیرساختی را نپذیرند. البته رفع نشدن اختلال در دسترسی به سامانه‌های بانک شهر در شرایطی که روابط عمومی این بانک خبر از رفع اختلال می‌دهد نیز به تصور نفوذ به سامانه‌های بانک شهر دامن زده است.

روابط عمومی بانک شهر در اطلاعیه خود مشکلات پیش‌آمده در استفاده از سامانه‌های این بانک را به دلیل ارتقای زیرساخت‌های فنی و افزایش سطح سرویس‌دهی، عنوان کرده و گفته است سامانه‌های این بانک در روز پنجشنبه ۳ شهریورماه به مدت محدود، با اختلال مواجه هستند. اختلالی که تا پایان روز سوم شهریور نیز ادامه داشت و با اینکه در اطلاعیه سایت در ساعت ۲۳ آمده که این اختلال رفع شده اما در ساعت ۲۳:۳۰ نیز پیامک‌هایی مبنی بر ادامه اختلال در بانک شهر به کاربران رسیده است.موضوعی که روابط عمومی بانک شهر آن را به دیر رسیدن پیامک‌ها مرتبط می‌داند و می‌گوید اختلالات سامانه‌های بانک شهر به طور کل در ساعت ۲۳سوم شهریور رفع شده است.

https://pvst.ir/d0l
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو