skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قرارداد اینمارسنت و آرامکو برای آزمایش 5G در آب‌های خلیج فارس

۱۹ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اینمارسنت ماریتایم (Inmarsat Maritime)، بخشی از شرکت ارتباطات ماهواره‌ای اینمارست، یادداشت تفاهمی (MoU) را با شرکت نفتی آرامکو عربستان به امضا رسانده که براساس آن قرار است یک شبکه مش 5G را در آب‌های خلیج فارس آزمایش کند. این شبکه اتصال با پهنای‌باند بالا را برای عملیات‌های آرامکو در خلیج فارس فراهم می‌کند.

به گزارش پیوست، اینمارست می‌گوید این فناوری به گونه‌ای طراحی شده تا در شرایط خاص محیط‌زیستی منطقه، از جمله حرارت بالا، طوفان شن، باد و تبخیر آب، ارتباط پرسرعتی را به لطف فناوری 5G ممکن سازد.

این یادداشت تفاهم پس از یک آزمایش شبکه در انگلستان به امضا رسید که اتصال مطمئن و پربازده موج میلیمتری (mmWave) روی آب را به اثبات رساند.

مراحل بعدی آزمایش این فناوری قرار است براساس همین یادداشت تفاهم در ادامه سال جاری میلادی در خلیج فارس به اجرا گذاشته شود. هنوز تاریخ مشخصی برای اجرا اعلام نشده است.

آزمایش مش 5G اینمارست با همکاری آرامکو در خلیج فارس به اولین توسعه mIAB با رنج گسترده و بازدهی بالا در دریا بدل خواهد شد. پیش از این محدوده حداکثر یک کیلومتر با موفقیت آزمایش شده که قرار است در این همکاری افزایش قابل توجهی داشته باشد.

آرامکو به لطف این فناوری می‌تواند عملیات‌های دریایی خود را با استفاده از مش 5G بهینه‌سازی کند و موضوعاتی مثل نگهداری هوشمند از راه دور و عملیات‌های از راه دور نیز ممکن می‌شوند. در چنین فرایند‌هایی برای نظارت از حسگر‌های IoT استفاده می‌شود و چیزهای تازه‌ای مثل کمک عملیاتی به کارکنان با هدست‌های واقعیت ترکیبی، قابلیت‌های جدید امنیت و ایمنی و کاهش هزینه و انرژی را می‌توان برای آن پیش‌بینی کرد.

زیرساخت پیشرفته شرکت اینمارت ماریتایم به امنیت سایبری و محافظت از داده بومی مجهز است. به لطف راه‌حل شبکه این شرکت، کشتی‌هایی که دور از ساحل فعالیت دارند نیز می‌توانند پوشش ماهواره‌ای را مکمل 5G زمینی کنند و این بخش از شبکه که در حال حاضر وارد فاز اجرایی شده تا به اینجای کار بیش از ۱۴ هزار کشتی را در بر می‌گیرد.

https://pvst.ir/hfq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو