skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آرامکو دیجیتال و اینتل برای توسعه RAN باز همکاری می‌کنند

۳۰ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آرامکو دیجیتال، زیرشاخه دیجیتال و فناوری غول نفتی سعودی، و اینتل، غول رایانشی آمریکا، طی یک همکاری قرار است اولین مرکز توسعه عربستان را برای توسعه و اجرای فناوری RAN (شبکه دسترسی رادیویی) باز راه‌اندازی کنند.

به گزارش پیوست، این پروژه مشترک که مرکز توسعه RAN باز یا Open RAN Development Centre نام گرفته قرار است امکان توسعه زیرساخت نیرومند و چابک ارتباطات را با تمرکز بر دیجیتال سازی صنایع، برای عربستان فراهم کند.

این مرکز توسعه در قالب یک هاب نوآوری راه‌اندازی می‌شود و به همکاری نزدیک آرامکو دیجیتال و مهندسان اینتل، محقق و متخصصان صنعتی، کمک می‌کند. این مرکز همچنین به‌واسطه فراهم کردن امکان آموزش و تجربه حضوری در حوزه RAN باز و رایانش لبه‌ای، پیشرفت استعداد‌های بومی را ممکن می‌سازد.

افزون بر این، این همکاری قرار است در راستای چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان که بر پیشرفت فناوری و گوناگونی اقتصاد تمرکز دارند، با طرح‌های فناورانه به اقتصاد بومی کمک کند.

اما هدف این همکاری به فراتر از مرزهای عربستان نیز کشیده می‌شود و این کشور را به گستره جهانی توسعه و اجرای RAN باز و لبه‌ای متصل می‌کند.

طارق امین، مدیرعامل آرامکو دیجیتال، می‌گوید: «انتظار می‌رود که مرکز توسعه RAN باز در نقش کاتالیزوری برای تکامل دیجیتال، پلتفرمی برای همکاری، تقویت مهارت و خلق یک اکوسیستم پویای فناوری عمل کند. قلب این همکاری را ساخت استخر پویایی از توانمندی‌های بومی برای 5G پیشرفته و فناوری‌های 6G آینده تشکیل می‌کند.»

به گفته طرفین، آرامکو دیجیتال درک عمی از نیازهای توسعه‌ای و اهداف عربستان را ممکن کرده و فرصت‌هایی را برای استفاده از فناوری RAN باز در راستای رویکرد اقتصادی عربستان فراهم می‌کند. اینتل، به عنوان یکی از پیشتازان فناوری رایانشی و ارتباطات، نیز طی این همکاری تخصص خود در حوزه فناوری‌های RAN را در اختیار طرف مقابل می‌گذارد.

انتظار می‌رود که فعالیت‌های این مرکز در سال جاری میلادی آغاز شود اما هنوز شکل و شمایل دقیق و مکان یا مکان‌های فعالیت آن مشخص نشده‌اند.

https://pvst.ir/h00

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو