skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپلیکیشن و نرم‌افزار

مینا رضایی نویسنده میهمان

گوگل سیرکل(Google Circle) چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

مینا رضایی
نویسنده میهمان

۱۹ فروردین ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۶ دقیقه

گوگل سیرکل چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

گوگل سیرکل(Google Circle) قابلیت جدید شرکت گوگل است که با استفاده از آن می‌توان درباره عناصر موجود در یک تصویر اطلاعات کسب کرد. تفاوت عمده این نوآوری با گوگل لنز در شیوه کارایی آنهاست. گوگل سیرکل متمرکز بر عناصر موجود در تصویر است درحالی گوگل لنز اطلاعاتی کلی درباره خود تصویر ارائه می‌دهد.

به گزارش پیوست، در حال حاضر این قابلیت روی برخی از دستگاه‌های اندروید از جمله گوشی‌های گوگل پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو و برخی از مدل‌های سامسونگ مانند Galaxy S24 Ultra، S24+ و S24 قابل دسترس است.

گوگل سیرکل، نوآوری شرکت گوگل

گوگل سیرکل (Google Circle)، نوآوری شرکت گوگل که امکان جست‌وجوی اطلاعات مورد نیاز را بسیار ساده‌تر فراهم کرده است. با استفاده از گوشی تلفن همراه و ابزارهای هوش مصنوعی مانند Google Circle، می‌توانید به راحتی و با سرعت بالا به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کنید. در واقع این برنامه با کمک هوش مصنوعی موضوع مورد نظر کاربر را آنالیز کرده و نتایج مرتبط با آن را نمایش می‌دهد.

در حال حاضر، این ویژگی تنها روی برخی از دستگاه‌های اندروید از جمله گوشی‌های گوگل پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو و برخی از مدل‌های سامسونگ مانند Galaxy S24 Ultra، S24+ و S24 اجرا شده است.

مقایسه گوگل سیرکل و گوگل لنز

قابلیت Circle To Search و ابزار Google Lens درعین تفاوت ،شباهت هایی نیز دارند. هر دو ابزار از هوش مصنوعی و تشخیص تصویر برای ارائه اطلاعات مرتبط به کاربران استفاده می‌کنند، اما روش عملکرد آنها متفاوت است.

Google Lens ابزاری است که با استفاده از هوش مصنوعی و تشخیص تصویر، به کاربران امکان می‌دهد اطلاعات مرتبط با اشیا موجود در تصاویر را دریافت کنند. به عنوان مثال، با استفاده از Google Lens می‌توانید اطلاعات درباره یک محصول خریداری شده، ترجمه متن‌ها، شناسایی نمادهای طبیعی، تشخیص نام رستوران‌ها و غیره را دریافت کنید.

از سوی دیگر، قابلیت Circle To Search برای جست‌وجو در وب استفاده می‌شود. با کشیدن یک دایره دور آیتم مورد نظر در تصویر، اطلاعات مرتبط و نتایج جست‌وجوی گوگل در مورد آن آیتم به کاربران نمایش داده می‌شود. این قابلیت به‌صورت مستقیم با موتور جست‌وجوی گوگل ارتباط برقرار می‌کند و نتایج جست‌وجو را نمایش می‌دهد.

گوگل سیرکل واقعا یک ابزار قدرتمند است که به کاربران امکان می‌دهد از جست‌وجوی ترکیبی تصویر و متن برای به‌دست آوردن اطلاعات دقیق و جامع استفاده کنند. این ابزار به کاربران این امکان را می‌دهد که با انتخاب تصویر مورد نظر، اطلاعات دقیق و کاملی در مورد آن تصویر و موارد مرتبط با آن دریافت کنند.

به‌طور مثال، اگر کاربر در حال تماشای ویدیوی یوتیوب باشد و به تصاویری که در ویدیو استفاده شده است، آشنا نباشد، می‌تواند با استفاده از گوگل سیرکل این تصاویر را شناسایی کند. با کشیدن دایره دور هریک از عناصری که در تصویر موجود است می‌توان اطلاعات کامل و دقیقی در مورد آنها دریافت کرد. این ابزار نه تنها به کاربر امکان می‌دهد از جست‌وجوی تصویر لذت ببرد بلکه باعث می‌شود با ترکیب یک سوال، نتایج جست‌وجو را بهینه‌تر و دقیق‌تر کند.

بنابراین، هر دو ابزار Circle To Search و Google Lens از هوش مصنوعی و تشخیص تصویر برای ارائه اطلاعات مرتبط استفاده می‌کنند، اما هدف و کاربردهای آنها متفاوت است.

آموزش استفاده از گوگل سیرکل در گوشی‌های اندروید

می‌توانید در دستگاه‌های Pixel 8 و Galaxy S24 از Circle to Search از این قابلیت استفاده کنید. برای استفاده از این ویژگی مراحل زیر را انجام دهید.

۱- دکمه صفحه اصلی home تلفن خود را به مدت طولانی نگه دارید.

۲- روی دکمه «try it now» ضربه بزنید.

۳- سپس روی سوژه مورد نظر ضربه بزنید یا یک دایره دور آن بکشید تا با استفاده از Google به دنبال آن بگردید. همچنین می‌توانید یک خط را برای برجسته کردن متن برای جست‌وجوی Google بکشید.

۴-  پس از انجام این‌ کار، یک پنجره جست‌وجوی گوگل با نتایج جست‌وجو نمایش داده می‌شود. این نتایج ممکن است مبتنی بر متن یا تصویر باشد.

۵- پس از فراخوانی Circle to Search، می‌توانید از حرکت دو انگشتی برای بزرگ‌نمایی روی سوژه استفاده کنید. همچنین، می‌توانید با وارد کردن عبارات جست‌وجوی اضافی در نوار جست‌وجو، نتایج را اصلاح کنید.

۶- برای بازگشت به برنامه‌ای که در حال استفاده از آن بودید، می‌توانید روی دکمه X در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

۷- برای مشاهده سابقه Circle to Search یا حذف ۱۵ دقیقه آخر فعالیت، روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه Circle to Search ضربه بزنید و گزینه مربوطه را انتخاب کنید.

گوگل سیرکل چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

نحوه غیرفعال کردن Circle to Search

می‌توانید ویژگی Circle to Search را درگوشی هوشمند خود غیرفعال کنید که مراحل غیرفعال کردن این قابلیت به این صورت است:

۱- تنظیمات را در تلفن خود باز کنید.

۲- به بخش «صفحه نمایش» بروید.

۳- به بخش «حالت پیمایش» یا «نوار پیمایش» بروید.

۴- در این بخش، باید یک گزینه برای پیمایش اشاره‌ای یا Circle to Search وجود داشته باشد. ممکن است با عنوان «Hold handle to search» یا مشابه آن باشد.

۵- این گزینه را غیرفعال کنید تا Circle to Search نیز غیرفعال شود.

ویژگی‌های Circle to Search در گوشی‌های سامسونگ

سامسونگ مجموعه گوشی‌های Galaxy S24 را با ویژگی‌های هوش مصنوعی جدیدی معرفی کرده است که شامل ابزار Circle to Search نیز می‌شود. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که به سادگی اطلاعات مرتبط را بدون نیاز به تعویض برنامه‌ها جست‌وجو کنند.

پس از معرفی گوشی‌های Galaxy S24، گوگل  شروع به ارائه ویژگی گوگل سیرکل در گوشی‌های Pixel 8 و Pixel 8 Pro کرده است. این اقدام نشان می‌دهد که این ویژگی به عنوان یک ابزار جست‌وجوی مورد علاقه توسط شرکت‌های مختلف شناخته شده است.

اگرچه Circle to Search به نظر می‌رسد یک قابلیت ویژه باشد، اما اختصاصی بودن آن برای برندهای خاص ممکن است برای کاربران اندرویدی که از سایر برندها استفاده می‌کنند، ناامیدکننده باشد.

اعلام اینکه در آینده نزدیک این ویژگی برای تمام کاربران پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو در دسترس قرار خواهد گرفت، نشان از تمایل گوگل به گسترش این ویژگی به دستگاه‌های دیگر دارد.

کاربران برای استفاده از ویژگی‌های جدید مانند Circle to Search باید دستگاه خود را به آخرین نسخه سیستم‌عامل گوگل آپدیت کنند، که این اقدام نشان از اهمیت به‌روزرسانی سیستم‌عامل برای بهره‌وری بیشتر از امکانات فراهم شده دارد.

سخن پایانی

گوگل به دنبال بهبود مداوم خدمات خود است تا جایگاه خود را در میان رقبا حفظ کند. یکی از راهکارهایی که گوگل برای این منظور به کار می‌برد، استفاده از هوش مصنوعی است. این فناوری‌ها به گوگل کمک می‌کند تا جست‌وجوهای کاربران نتایج دقیق‌تری داشته باشد. ناگفته نماند که گوگل همواره به دنبال نوآوری‌های جدید برای افزایش کارایی و کیفیت خدمات خود است.

برای مثال، گوگل از تکنیک‌های مختلفی مانند پردازش زبان‌های طبیعی، تحلیل تصویر و تشخیص الگوها برای بهبود نتایج جست‌وجو استفاده می‌کند. این تکنولوژی‌ها به گوگل کمک می‌کنند تا تجربه کاربری را بهبود بخشد.

منبع: makeuseof

https://pvst.ir/hnf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو