skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل پست: حملات سایبری و مهاجرت نیروی انسانی مهم‌ترین مسائل پیش‌روست

۴ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

لیالی پست

مدیرعامل شرکت ملی پست خطر حملات سایبری و مهاجرت نیروی انسانی را مهم‌ترین مسائل پیش‌روی این شرکت دانست و از تلاش پست در راستای بالا بردن امنیت شبکه خود برای حفظ داده‌های کاربران گفت.

به گزارش پیوست، محمود لیائی، مدیرعامل شرکت ملی پست، در مراسم رونمایی از سامانه‌های جامع این شرکت از تلاش برای حفظ امنیت شبکه اطلاعات کاربران آن گفت: «هیچ دستگاه و سازمانی مصون از حملات سایبری نیست در نتیجه باید هوشیار باشیم و لحظه‌ای غفلت نکنیم. سخت‌گیری‌هایی که از سوی اداره کل سخت‌افزار و امنیت شبکه اعمال می‌شود با وجود اینکه دردسر دارد اما کار ما را از جهت‌های زیادی راحت می‌کند تا اگر روزی حمله‌ای صورت گرفت اقدامات امنیتی لازم را از پیش انجام داده باشیم.»

لیائی در ادامه از اهمیت فناوری اطلاعات در شرکت پست گفت و افزود: «در این شرکت برای اهمیت دادن به موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات، معاونت فناوری اطلاعات را تشکیل داده‌ایم که با تمام قوا در این زمینه فعالیت می‌کند.»

مدیرعامل شرکت پست منابع انسانی این شرکت را «نایاب و گران» دانست: «در ایام کرونا شاهد مهاجرت سنگینی در حوزه فناوری اطلاعات به خارج از کشور بودیم. در شرکت ملی پست تعدادی همکاری خود را قطع کردند و یا مهاجرت کرده، یا در حوزه تخصصی‌شان در شرکت‌های خصوصی مشغول شدند. این مسائله از سویی فرصت است زیرا کسانی را داریم که می‌توانیم برای پروژه‌های سنگین در آینده روی آنها حساب کنیم. از سوی دیگر تهدید است زیرا منابع انسانی که برای آنها زحمت کشیدیم و سال‌ها آموزش دیده‌اند، به راحتی از دست می‌دهیم و پر کردن جای خالی آنها، دشوار است.»

لیائی ابراز امیدواری کرد که در آینده با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، انگیزه نیروی انسانی برای ماندن در شرکت پست، بیشتر شود.

او همچنین هدف شرکت پست را حرکت به سمت فروش داده به جای فروش ترافیک دانست و افزود: «یک سری از این داده‌ها، برای خود شرکت پست هستند که هیچ دغدغه‌ای بابت دسترسی بخش خصوصی به آنها نداریم. ما همچنین داده‌هایی در درگاه خدمات الکترونیکی شرکت پست (GNAF) داریم که هیچ دستگاه دولتی و خصوصی به آنها دسترسی ندارند و متولی آن ما هستیم که این موضوع نیز می‌تواند منبع درآمد سرشاری برای شرکت پست در آینده فراهم کند.»

تامین محتوا، نرم‌افزار و زیرساخت باید در کنار هم عمل کنند

مهدی بیدار، سرپرست اداره کل فناوری اطلاعات و هوشمندسازی شرکت ملی پست، از همکاری بخش‌های مختلف تامین محتوا، نرم‌افزار و زیرساخت با یکدیگر گفت: «این یک فعالیت تیمی است و کار نکردن هر بخش به کل فرآیند ضربه می‌زند.»

او رسالت مدیرعامل شرکت ملی پست را عبور از الکترونیکی کردن دانست و افزود: «امروز با توجه به ملاحظات وزیر باید به سمت هوشمندسازی برویم. در پنجره واحد شرکت ملی پست، امتیاز صد را بین مجموعه‌های وزارتخانه کسب وکرده‌ایم و اخیرا یک ربات هوشمند نیز راه‌اندازی کرده‌ایم.»

در این مراسم از هفت سامانه هوشمند شرکت ملی پست، رونمایی شد: سامانه یکپارچه مالی، منابع انسانی، مدیریت یکپارچه معاملات و قراردادها، سامانه تجارت الکترونیکی، سامانه جامع تخصصی مدیریت بهسازی و تعمیرات خودروهای عملیاتی، ربات بله، سامانه شورای تامین.

https://pvst.ir/hb2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو