skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری مایکروسافت و اینتل برای تولید چیپ اختصاصی

۳ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

براساس بخشی از یک قرارداد عظیم ۱۵ میلیارد دلاری، اینتنل چیپ‌های اختصاصی را با طراحی مایکروسافت برای مایکروسافت تولید می‌کند. اینتل خبر این همکاری را در مراسم Intel Foundry منتشر کرد.

به گزارش پیوست، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در بیانیه رسمی این همکاری گفت: «ما در شرف یک تحول پلتفرم بسیار هیجان‌انگیز هستیم که اساسا بهره‌وری را برای هر سازمان و تمام صنعت متحول می‌کند.»

این چیپ‌ها از فرایند 18A اینتل استفاده می‌کنند که بخشی از یک نقشه راه بزرگ برای تغییر شرایط شرکت است. این شرکت امیدوار است تا خدمات ریخته‌گری چیپ باعث بهبود وضعیت جهانی آنها شود و به نظر مایکروسافت اولین مشتری بزرگ اینا پروژه خواهد بود.

تمرکز روی تولید چیپ‌های طراحی دیگران برای رقبای بزرگی مثل TSMC تایوان به خوبی جواب داده و غول تایوانی به لطف همکاری با شرکت‌هایی مثل اپل، کوالکام و AMD رشد چشمگیری را تجربه کرده است. پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل، می‌گوید حرکت در این مسیر بخش مهمی از استراتژی این شرکت است.

با این حال اینتل همچنان در مسیر طراحی چیپ‌های خاص خود با مشکلاتی روبرو است. این شرکت به تازگی افتتاح یک کارخانه تولید چیپ در ایالت اوهایو آمریکا را تا سال ۲۰۲۶ به تعویق انداخت (تاریخ اولیه سال ۲۰۲۵ بود.) اینتل می‌گوید وضعیت بازار و تاخیر در کمک‌های دولتی باعث این مساله است.

https://pvst.ir/hax

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو