skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تعهد ۲۵ میلیون یورویی گوگل برای پرورش مهارت‌های هوش مصنوعی در اروپا

۲۳ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گزارشی از رویترز می‌گوید گوگل، غول جستجو و یکی از پیشتازان هوش مصنوعی، متعهد شده تا برای کمک به یادگیری نحوه استفاده از هوش مصنوعی در اروپا ۲۵ میلیون یورو یا حدود ۲۷ میلیون دلار هزینه کند.

به گزارش پیوست، مالک بزرگترین موتور جستجوی جهان می‌گوید این بودجه به نهاد‌های اجتماعی و خیریه‌ تعلق می‌گیرد تا به افرادی که بیشترین نیاز به آموزش را دارند هدف بگیرند.

این شرکت همچنین با برنامه‌ریزی یک سری «آکادمی رشد» به شرکت‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند در توسعه شرکت یاری می‌دهد و دوره‌های آموزش آنلاین خود در حوزه هوش مصنوعی را توسعه داده تا ۱۸ زبان دنیا را شامل شوند.

آدرین براون، رئیس مرکز تاثیر عمومی (Center for Public Impact) که یک الگوی خیریه را به همراه گوگل عهده‌دار شده،‌ می‌گوید: «تحقیقات نشان داده فواید هوش مصنوعی می‌تواند باعث تشدید نابرابری‌های موجود، به ویژه از لحاظ امنیت اقتصادی و کاری، شود. این برنامه جدید به مردم سراسر اروپا کمک می‌کند تا دانش، مهارت‌ها و اعتماد‌ به نفس خود در حوزه هوش مصنوعی را تقویت کنند تا کسی از این جریان عقب نماند.»

گوگل ماه نیز از یک سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری برای ساخت یک دیتاسنتر در خارج از لندن خبر داد که قرار است به افزایش تقاضا برای خدمات اینترنتی منطقه پاسخ دهد.

این دیتاسنتر در منطقه‌ای ۱۳ هکتاری در ۲۴ کیلومتری شمالی لندن که سال ۲۰۲۰ توسط گوگل خریداری احداث شد راه‌اندازی می‌شود.

https://pvst.ir/h7n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو