skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: برای حمایت از مخابرات از آبروی دولت مایه گذاشتیم

میثم قاسمی تحریریه

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمایت‌هایی که وزارت ارتباطات در دو سال اخیر از شرکت مخابرات ایران داشته، عنوان کرد وزارتخانه از آبروی دولت مایه گذاشته و امیدوار است مخابرات نیز با اقدامات خود جواب این اعتماد و حمایت را بدهد.

به گزارش پیوست، آیین رونمایی از پروژه‌های شرکت مخابرات ایران امروز (۱۸ بهمن) با حضور وزیر ارتباطات و معاونانش برگزار شد. چنین مراسمی سال گذشته بدون حضور وزیر برگزار شده بود ولی از مجموع سخنان مدیران ارشد حاضر در این جلسه چنین برداشت می‌شد که اختلاف میان شرکت مخابرات و وزارت ارتباطات به پایان رسیده است.

در مراسم امروز، عیسی زارع‌پور با اشاره به افزایش تعرفه برق و رانژه در ابتدای کار دولت سیزدهم، عنوان کرد: این تصمیم گرچه با چند ماه تاخیر اما کمکی بود به مخابرات. در همان سال ۶۰۰-۷۰۰ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات وزارت ارتباطات به شرکت مخابرات ایران کمک شد تا مشکلات خود را برطرف کند.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات پروژه‌های شرکت مخابرات ایران را افتتاح کرد.

زارع‌پور افزود: دولت سیزدهم از ابتدای کار، نگاه حمایتی نسب به مخابرات ایران داشته و در آخرین مورد با افزایش تعرفه‌ها تلاش کرد بخشی از هزینه‌های توسعه را تامین کند. این در حالی است که به صورت روزانه نسبت به این تصمیم به ما اعتراض می‌کند و ما برای حمایت از مخابرات از آبروی دولت مایه گذاشتیم.

وزیر ارتباطات ابراز امیدواری کرد در جواب این حمایت‌ها، مخابرات نیز با توسعه سرویس‌ها، اعتماد موجود را تداوم بخشد.

زارع‌پور همچنین با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در این مراسم که بخش عمده آنها مربوط به فیبر نوری بود، اعلام کرد تشکیل صندوق توسعه فیبر نوری در شورای نگهبان تایید شده است.

پروانه مخابرات تمدید می‌شود

در این مراسم، ابراهیم محمودزاده رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در سخنانی اعلام کرد پروانه شرکت مخابرات ایران در هفته آینده تمدید خواهد شد و الحاقیه UNSP‌ نیز نهایی خواهد شد.

او با ابراز رضایت از برگزاری این مراسم و حضور وزیر و معاونانش از آغاز فصل جدیدی از همکاری‌ها میان شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات خبر داد.

ابراهیم محمودزاده، رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران
رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از تمدید پروانه فعالیت این شرکت خبر داد.

محمودزاده در این جلسه عنوان کرد بر اساس برنامه‌ریزی‌ها مخابرات در سال آینده ۳۷ هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی خواهد داشت که پس از سال‌ها، زیان عملیاتی در این شرکت به ثبت نخواهد رسید.

رئیس هیات مدیره مخابرات عنوان کرد از مجموع درآمد پیش‌بینی شده برای سال آینده فقط ۶ میلیارد تومان آن از محل تلفن ثابت و بقیه از سرویس‌های عمومی و تجاری است.

چهار میلیون پوشش فیبر نوری تا پایان سال

در ادامه مراسم، مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در گزارش کوتاهی از اقدامات انجام شده در یک سال اخیر با اشاره به بهره‌برداری از پنج هزار و ۵۹۴ پروژه در کل کشور با اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از اتصال ۹۹ درصد فرمانداری‌ها و ۸۲ درصد بخشداری‌ها به فیبر نوری خبر داد.

سلطانی همچنین اعلام کرد تجهیزات مخابراتی جدید به ارزش هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در حال نصب در شبکه است که اثر خود را بیشتر در سال آینده نشان خواهد داد.

مجید سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از نصب تجهیزات جدید در شبکه خبر داد.

مدیرعامل شرکت مخابرات درباره روند درآمدی این شرکت نیز اعلام کرد بیشترین رشد درآمد عملیاتی شرکت مخابرات پس از خصوصی‌سازی، سال گذشته رخ داده که ۴۴ درصد افزایش را شامل می‌شود.

سلطانی درباره تعهدی که شرکت مخابرات در پروژه ملی فیبر نوری دارد، گفت: شرکت مخابرات تا پایان ۱۴۰۲ ایجاد چهار میلیون پوشش را متعهد شده است.

او اضافه کرد: از زمانی که این موضوع به ما ابلاغ شده است، به صورت شبانه‌روزی در حال تلاش هستیم تا پوشش را در نیمه نخست سال ۱۴۰۳ به میزان ۶ میلیون و تا پایان سال ۱۴۰۳ به هشت میلیون برسانیم و در نهایت در نیمه نخست ۱۴۰۴ تعداد پوشش به ۸.۵ میلیون افزایش یابد.

https://pvst.ir/h6z
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو