skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کولر مستر از این پس با گارانتی الماس رایان ایرانیان توزیع می‌شود

۱۱ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت الماس‌رایان برند CoolerMaster را به سبد محصولاتش اضافه کرده است و از چند محصول جدید در ایران رونمایی کرد.

به گزارش پیوست، وحید غرویان، مدیرعامل شرکت الماس رایان ایرانیان درباره واردات این برند گفت: کولر مستر یک برند تایوانی است که تا الان توسط شرکت آواژنگ وارد می‌شد اما الان الماس رایان این برند را وارد می‌کند و فروش و گارانتی وظیفه شرکت جدید است.

به گفته غرویان این برند از امروز در بیش از هزار نمایندگی در کشور موجود است. در حوزه کالاهای گیمینگ هنوز چیزی وارد ایران نشده است اما اگر وارد شود قطعا استقبال زیادی می‌شود.

مجید کشاورز، نماینده رسمی کولر مستر با اشاره به دلیل ادامه ندادن همکاری با آواژنگ گفت: آواژنگ شریک ۱۰ ساله ما بود اما بنا بر دلایلی شرایط ایجاب کرد که ما دنبال یک شرکت دیگر و تازه نفس باشیم تا بتوانیم بازار فروش برندمان را رشد دهیم. دلیل انتخاب الماس رایان این است که این شرکت بزرگی است و با این تصمیم به اهدافمان نزدیک‌تر می‌شویم.

شرکت کولر مستر کاملا خصوصی است

کشاورز با اشاره به نکاتی درباره این برند توضیح داد: کولرمستر در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد. دفتر مرکزی آن در کشور تایوان است همچنین زمینه فعالیت این برند کیس، منبع تغذیه، خنک‌کننده، لوازم جانبی و غیره است.

کیس کامپیوتر کولرمستر
کیس کامپیوتر کولرمستر

به گفته کشاورز، شرکت کولر مستر کاملا خصوصی است و در پنج قاره جهان فعال است. شرکت در دو بخش OEM و کولر مستر تکنولوژی فعالیت دارد. برخلاف بسیاری از برندها که به دلیل تحریم نمی‌توانند در ایران  معرفی شوند اما کولر مستر این کار را انجام داده است.

کشاورز با اشاره به محصولات این برند توضیح داد: کولر مستر در سال ۱۹۹۶ اولین CPU کولر، اولین کیس کامپیوتر آلمینویم و خنک‌کننده گرافیک را معرفی کرد. از سال ۲۰۲۲ این برند روی بازار جدید با هدف سرگرمی خانوادگی با سیستم‌های حرفه‌ای تمرکز کرد.

کولر مستر یک بخش آکادمیک دارد که هنوز لانچ نشده است. این آکادمی PC را از صفر تا ۱۰۰ آموزش می‌دهد. یکی از ماموریت‌های کولر مستر این است که به بقیه هم آموزش بدهد.

نماینده رسمی کولر مستر با اشاره به دو بخش این برند توضیح داد: کولر مستر کمپانی و کولر مستر تکنولوژی دو بخش این شرکت است. کولر مستر کمپانی در صنعت اتومبیل، مخابرات، سیستم‌های 5G , 6G، هوش مصنوعی و محصولات گیمینگ تجاری فعال است. کالاهای کولرمستر تکنولوژی، پی‌سی، کیس، کنسول‌های کولر مستر و غیره است. در بخش اول، کولر مستر طبق نیاز برندها کالا می‌سازد اما در ایران این اتفاق نمی‌افتد.

مدیرعامل الماس رایان در پاسخ به پیوست مبنی بر واردات و تولید این برند در داخل گفت: برای تولید برند کولر مستر  در کشور، باید در ابتدا کارمان را نشان شرکت بدهیم زیرا طبیعتا از اول تکنولوژی را در اختیار ما نمی‌گذارند به همین دلیل باید کار کنیم و نشان دهیم که آیا می‌توانیم این کالا را بفروشیم و خدمات دهیم و بعد به سمت تولید برویم.

او در ادامه درباره واردات کالاهای گیمینگ در شرایطی که تولید داخل در این حوزه داریم گفت: باید ارگانی وجود داشته باشد و نظارت کامل کند که آیا شرکت‌های تولیدکننده در حوزه گیمینگ واقعا تولید می‌کنند یا فقط ادعای تولید دارند. عده‌ای تولید می‌کنند و از طرفی تعرفه را بالا می‌برند. الان برای واردات یک مانیتور ۲۷ اینچ را باید ۳۷ درصد تعرفه پرداخت شود، درحالی که اگر همین کالا داخلی باشد با بستن چند پیچ می‌شود با هزینه کمتر تولید شود. ما قول تولید مودم داده‌ایم و دستگاه هم خریده‌ایم و با دی لینک در ارتباط هستیم. متاسفانه عده‌ای با تولید داخلی تعرفه ۲۷ یا ۳۷ درصدی را به ۱۰ درصد می‌رسانند.

https://pvst.ir/gub

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو