skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: ما به‌دنبال سود اپراتورها نیستیم

۶ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ دی ۱۴۰۲

عیسی زارع‌پور تعرفه

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات اعلام کرد وزارت ارتباطات دنبال سود اپراتورها با افزایش تعرفه نیست بلکه دنبال بهبود کیفیت شبکه هستیم.

به گزارش پیوست، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات درحاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران حاضر در مورد افزایش تعرفه‌ها گفت: بخشی از استدلال‌های اپراتورها برای افزایش تعرفه را ما نپذیرفته‌ایم اما در عین حال باید قبول کرد که از سال ۹۶ تا کنون با وجود افزایش هزینه‌ها، تورم و افزایش نرخ ارز هیچ تغییری در تعرفه‌ بسته‌های اینترنتی اپراتورها ایجاد نشده است اما هر گونه تغییر منوط به پذیرش شروط تعیین شده از سوی وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توسط اپراتورها است.

عیسی زارع‌پور تاکید کرد که تمامی این شروط به صورت الحاقیه به پروانه اپراتورها اضافه می‌شود تا در صورت تخلف اپراتورها امکان جریمه آنها وجود داشته باشد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه تلکام تاکید کرده بود هر گونه افزایش تعرفه منوط به پذیرش شرط‌های تعیین شده از سوی رگولاتوری توسط اپراتورها است. طبق گفته او اپراتورها شرط‌های تعیین شده را سخت‌گیرانه می‌دانند و هنوز تمامی شروط را نپذیرفته‌اند.

چندی پیش اپراتورها، در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه‌های بسته‌های اینترنتی شده بودند حال وزیر ارتباطات با اشاره به آن خواسته اعلام کرد که با افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه‌ها موافق نیستند. او گفت: در مصوبه سال ۹۶ یک سقف و کفی برای تعرفه بسته‌های اینترنتی تعریف شده بود، تعرفه‌ها در بازه همان سقف و کف تغییر خواهند کرد.

زارع‌پور اعلام کرد که اپراتورها با توجه به روزهای پایانی سال حتما بسته‌های هدیه‌ای برای اینترنت کاربرانشان در نظر خواهند گرفت تا با توجه به افزایش هزینه‌ها، کاربران فشار افزایش هزینه اینترنت را درک نکنند.

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در سامانه رجیستری امکان دور زدن آن وجود دارد گفت: هیچ مشکلی در سامانه رجیستری ایجاد نشده است، این سامانه محصول مشترک وزارت ارتباطت و وزارت صمت همراه با اپراتورها است. طبیعی است که با توجه به گذشت زمان و ورود نسل جدید گوشی‌های تلفن همراه این سامانه نیز باید به روز شود.

https://pvst.ir/grp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو