skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس رگولاتوری: افزایش تعرفه منوط به افزایش کیفیت است

۵ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ دی ۱۴۰۲

افزایش تعرفه اینترنت

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد تا زمانی که اپراتورها شاخص‌های توسعه‌ای شبکه را نپذیرند افزایش تعرفه اینترنت اتفاق نمی‌افتد.

به گزارش پیوست، امیر لاجوردی، در جمع خبرنگاران در نمایشگاه تلکام در واکنش به اینکه آیا تعرفه اینترنت اپراتورها افزایش خواهد یافت گفت: بحث افزایش تعرفه همیشه مطالبه اپراتورها بوده است و ما در دوره‌های مختلف با دریافت داده‌ها از آنان و ارزیابی وضعیت تصمیم به تغییر تعرفه می‌گیریم.

او گفت: باید مشخص شود اپراتور درآمد حاصل از افزایش تعرفه را چگونه هزینه می‌کند، از همین رو از اپراتورها خواسته‌ایم برنامه توسعه‌ای خود را برای ارتقای شبکه به ما اعلام کنند.

لاجوردی گفت: ما نیز شاخص‌هایی را برای افزایش کیفیت شبکه به اپراتورها اعلام کرده‌ایم و از ‌آنها خواسته‌ایم این شاخص‌ها را در شبکه خود پیاده‌سازی کنند.

او در پاسخ به این سوال که چه شاخص‌هایی برای بهبود وضعیت شبکه در نظر گرفته شده گفت: ما به اپراتورها اعلام کرده‌ایم که تا پایان سال باید سرعت به چه اندازه برسد و این رقم تا پایان سال آینده باید به چه میزان برسد، همچنین شاخص‌های پکت لاس و میزان پوشش شبکه 5G را نیز به آنان اعلام کرده‌ایم. اگر آنان پیاده‌سازی این شاخص‌ها را در شبکه خود بپذیرند اجازه تغییر تعرفه داده خواهد شد.

رئیس رگولاتوری با اشاره به برنامه سازمان تنظیم مقررات برای تغییر تعرفه گفت: در صورت پذیرش این شاخص‌ها از سوی اپراتور، این تعهد در پروانه آنها نیز ثبت خواهد شد تا ملزم به اجرای آن باشند. در صورت ثبت این شاخص‌ها در پروانه اپراتورها، اگر اپراتورها موفق به پیاده‌سازی و عمل به تعهدات خود نشوند، رگولاتوری می‌تواند آنها را جریمه کند.

طبق آنچه لاجوری گفته است، اپراتورها شاخص‌های اعلام‌شده از سوی رگولاتوری را سخت‌گیرانه می‌دانند، از همین رو هنوز به صورت کامل این شاخص‌ها را نپذیرفته‌اند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات گفت: ما این شاخص‌ها را بر اساس شرایط فعلی شبکه طراحی کرده‌ایم و باید مطمئن شویم که این شاخص‌ها از سمت اپراتورها پیاده‌سازی و اجرا می‌شود در غیر این صورت افزایش تعرفه تقاضایی است که همیشه از سوی اپراتورها مطرح می‌شود.

https://pvst.ir/grf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو