skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

یکتاونچرز به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری یکتانت رسما فعالیت خود را آغاز کرد

۴ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

یکتاونچرز به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری یکتا‌نت به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. قرار است یکتاونچرز از این پس به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری هلدینگ یکتانت فعالیت کند.

به گزارش پیوست، در نشست خبری یکتانت، این هلدینگ، یکتاونچرز را به‌عنوان بازوی سرمایه‌گذاری یکتانت معرفی کرد. یکتاونچرز به صورت سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی فعالیت می‌کند که از این به بعد کلیه امور مربوط به سرمایه‌گذاری هلدینگ یکتانت را به عهده می‌گیرد.

مهدی فروغی، مدیرعامل یکتانت با اشاره به وجود فرصت پنهان و قابلیت‌های این حوزه در این نشست گفت: در جهان ۶۵ درصد بودجه تبلیغاتی در حوزه دیجیتال مارکتینگ صرف می‌شود اما در ایران این عدد ۱۰ تا ۲۰ درصد است پس باید از این قابلیت‌ها برای رشد این حوزه استفاده کرد. دلیل اصلی این فاصله، کسب‌وکارها هستند که باید فعالیت‌‌‌هایشان را برحسب نیاز مخاطب افزایش دهند.

مدیرعامل یکتانت توضیح داد: ما فعالیت‌هایمان را براساس نیازهای کاربران ارائه می‌کنیم.  این نیازها براساس محصولات یا خدمات و کسب‌وکار است. تا الان ۱۵ کسب‌و‌کار مثل؛ نجوا، تریبون، جریان و غیره زیر نظر یکتانت فعالیت می‌کنند اما حالا قرار است مدیریت اینها ساختارمند و به شکل متمرکز باشد.

به گفته مدیرعامل یکتانت، اواخر سال ۱۴۰۰ این تیم تصمیم به ایجاد واحد سرمایه‌گذاری گرفت. او گفت به همین دلیل ما واحد سرمایه‌گذاری ایجاد کردیم و وظیفه این واحد، ساختارمند کردن امور مختلف یکتانت و کمک به‌ هم‌افزایی بین کسب‌وکارها است.

فروغی اشاره کرد که مزیت یکتانت، سرمایه‌های انسانی، دانش انباشته شده و سرمایه‌گذاری در زمان کوتاه است. همچین او گفت تا کنون بیش از هشتاد هزار کسب‌وکار در یکتانت حضور دارند که از خدمات یکتانت استفاده می‌کنند.

در ادامه نشست محمدرضا علمی‌فرد مدیرعامل یکتاونچرز با اشاره به اهمیت سرعت در سرمایه‌گذاری و ارائه خدمات گفت: ما یکی از سریع‌ترین فرایندهای سرمایه‌گذاری و همچنین زیرساخت و بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری را داریم.

به گفته علمی‌فرد درحال حاضر، دسترسی به منابع نقدی و غیرنقدی بیشتر است ضمن اینکه زمان‌بندی و سرعت عمل برای یکتاونچرز خیلی مهم است.

او درباره مدل‌های سرمایه‌گذاری یکتاونچرز هم توضیح داد: سرمایه‌گذاری خطرپذیر، ایجاد کسب‌وکار و همچنین ادغام و تملیک از مدل‌های سرمایه‌گذاری ماست. حوزه‌های کسب‌وکارهای ما هم  شامل  تبلیغات و بازاریابی، کسب‌وکارهای B2B، رسانه و تولید محتواست و این حوزه‌هایی است که یکتاونچرز وارد آنها شده است.
علمی‌فرد ادامه داد: ما می‌خواهیم روی کسب‌وکارهایی که سودده هستند سرمایه‌گذاری خطرپذیری هم داشته باشیم و به رشد آنها کمک کنیم.

در نهایت مدیرعامل یکتانت در پاسخ به سوال خبرنگار پیوست، مبنی بر ارتباط یکتانت با نهادهای دولتی در بخش سرمایه‌گذاری و غیره توضیح داد: یکتانت سرمایه‌گذار دولتی ندارد اما ما با نهادهای دولتی درارتباط هستیم. یکی از نقش‌هایی که در گزارش سال و بخش‌های دیگر داریم این است که داده‌های مختلف و بینش‌ها را با بقیه به اشتراک بگذاریم که هر نهاد و فرد طبق سهم خود از این داده‌ها استفاده کند.

https://pvst.ir/gr0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو