skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک باید براساس یک وعده شفاهی میلیون‌ها دلار پاداش بپردازد

۲ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

یک قاضی فدرال طی حکمی در روز جمعه تصریح کرد که اکس یا توییتر سابق، حتی براساس یک وعده شفاهی نیز طبق قوانین کالیفرنیا باید در حکم قرارداد لازم‌الجرا تمامی تعهدات خود را برآورده کند. بنابراین پلتفرم تحت مالکیت ایلان ماسک با عدم پرداخت میلیون‌ها دلار پاداش قراردادی لازم‌الجرا را نقض کرده است.

به گزارش پیوست، وکلای شرکت تحت مالکیت ماسک معتقدند که قوانین کالیفرنیا بر این شرکت صدق نمی‌کند و قوانین تگزاس باید مبنای قضاوت قرار گیرد. براساس قوانین تگزاس یک توافق شواهی سندیتی ندارد و از آنجایی که مارک اسکوبینگر، مدیر ارشد پاداش‌های توییتر، وعده پاداش را شفاهی دریافت کرده است،‌ الزامی برای اجرای آن وجود ندارد. اما قاضی فدرال روز جمعه با رد این ادعا تلاش وکلای ماسک را ناکام گذاشت.

رویترز می‌گوید اسکوبینگر در ماه ژوئن از این پلتفرم به دلیل نقض قرارداد شکایت کرده است. براساس شکایت او، پیش و پس از قرارداد ۴۰ میلیارد دلاری خرید توییتر، قرار بر این بود که ۵۰ درصد از پاداش کارکنان به آنها پرداخت شود.

حال یک قاضی فدرال طی حکمی با درخواست توییتر برای رد شکایت اسکوبینگر مخالفت کرده است و می‌گوید براساس قوانین کالیفرنیا در اینجا یک نقض قرارداد را شاهد هستیم.

به گفته قاضی: «وقتی اسکوبینگر خواسته توییتر را اجرا کرد، وعده توییتر برای پرداخت پاداش براساس قانون کالیفرنیا یک قرارداد لازم‌الجرا است و با عدم پرداخت این پاداش، توییتر قرارداد را نقض کرده است.»

اکس که دیگر دفتری برای روابط رسانه‌ای ندارد در حال حاضر به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

وکلای توییتر می‌گویند این پاداش تنها یک وعده شفاهی بوده است و قرارداد محسوب نمی‌شود. به گفته آنها در این پرونده باید قوانین تگزاس را مد نظر قرارداد که البته از نظر قاضی این موضوع منتفی است و تمام ادعاهای توییتر به در بسته می‌خورند.

اکس که پس از روی کار آمدن ایلان ماسک بخش زیادی از کارکنان خود را اخراج کرد مدتی است که با شکایت‌های متعدد از سوی کارکنان و مدیران سابق دست و پنجه نرم می‌کند.

شکایت‌های مطرح شده علیه توییتر موضوعات مختلفی مثل تبعیض علیه کارکنان سالمند، زنان و کارکنان معلول و عدم هشدار کافی پیش از تعدیل نیرو را در بر می‌گیرد. اکس در پاسخ این ادعاها را رد کرده است.

https://pvst.ir/gq3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو