skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: یک اپراتور اینترنت ماهواره‌ای به زودی پروانه فعالیت می‌گیرد

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۲۹ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دو روز پیش وزارت ارتباطات خبر داد مقدمات فعالیت قانونی برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای اپراتور یاه‌کلیک، وابسته به شرکت یا‌هست فراهم شده است. حال وزیر ارتباطات گفته است این اپراتور به زودی از رگولاتوری پروانه دریافت می‌کند.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: در دولت از فعالیت هر ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ماهواره‌ای استقبال می‌کنیم، منوط به اینکه قواعد سرزمینی ما را بپذیرد.دو ماه قبل هم اتحادیه مخابرات مصوب کرد یکی از بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ماهواره‌ای باید قواعد سرزمینی ما را بپذیرد.

اشاره وزیر ارتباطات به مصوبه شورای مقررات‌گذاری رادیویی (RBB) اتحادیه جهانی مخابرات است که در آخرین جلسه خود و بر اساس شکایت ایران، تاکید کرد اپراتورهای اینترنت ماهواره‌ای باید قواعد سرزمینی ایران را بپذیرند.

زارع‌پور از اعطای پروانه به یاه کلیک در آینده‌ای نزدیک خبر داد: به عنوان مقدمه، یک شرکت دیگر هم لندینگ رایت ما را پذیرفت و در حال طی کردن مقدماتش است تا از سازمان تنظیم مقررات پروانه بگیرد و فعالیت رسمی خود را آغاز کند.

آنطور که وزارت ارتباطات گزارش داده پس از ماه‌ها مذاکره با اپراتور خدمات اینترنت ماهواره‌ای یاه کلیک (YahClick) وابسته به شرکت یاهست (YahSAT)، این شرکت جمعه ۲۴ آذر در محل سرکنسولگری ایران در شهر دوبی رسما قواعد سرزمینی (Landing Right) مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور را پذیرفت.

https://pvst.ir/gph
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو