skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انتخابات نصر تهران روی بلاکچین ققنوس برگزار شد

۲۹ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هفتمین دوره انتخابات هیات مدیره و بازرسان سازمان نظام رایانه‌ای استان تهران در تاریخ ۲۸ آذر بر بستر بلاک‌چین شرکت ققنوس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ققنوس، مجری برگزاری این انتخابات، شرکت یکتا ققنوس پارس بود و محصول «آرامش» این شرکت که پلتفرم برگزاری انتخابات روی بلاک‌چین است، در این انتخابات استفاده شد. انتخابات روی بلاک‌چین، به‌روزترین فناوری دنیا در بحث انتخابات است و کشورهای پیشرفته به‌دنبال اجرای آن به صورت عمومی هستند. در این روش انتخابات آرای مشارکت‌کنندگان به‌صورت رمزنگاری شده در دفتر کل‌ توزیع شده ثبت می‌شوند و پس از ثبت، شناسه رهگیری یا همان هش برای آن رای صادر می‌شود که اصلا قابل تغییر نیست و کوچک‌ترین تغییرات باعث تغییر هش شده که ایمن بودن آن را ثابت می‌کند.

هفتمین انتخابات نصر تهران کاملا غیرمتمرکز بود و یک نفر یا یک نهاد رای‌ها را کنترل نمی‌کرد؛ در طول انتخابات هیچ‌کس از نتایج باخبر نبود و دیدن نتایج فقط با استفاده از کلید برای شکستن قفل آن امکان‌پذیر بود. این کلیدها پس از اتمام زمان انتخابات در اختیار هیات ناظر انتخابات قرار گرفت. این کلید فقط برای دیدن نتایج بوده و غیرقابل تغییر است.

هفتمین دوره انتخابات سازمان نصر به‌سرعت انجام شد و روند آن با آرامش پیش رفت. نتایج این انتخابات نیز در کمتراز ۱۵ دقیقه پس از اتمام زمان رای‌گیری اعلام شد.

انتخابات هفتمین دوره نصر تهران از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۹ برگزار شد. میزان مشارکت در بخش‌‌های مختلف این انتخابات اعم‌از شرکت‌ها ۴۲.۰۳، فروشگاه‌ها ۸۸.۲۴، مشاوران ۶۹.۲۸ و اشخاص حقیقی ۷۶.۴۶ درصد بود.

https://pvst.ir/gpg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو