skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل هوش مصنوعی «بارد» را بخاطر انتخابات محدود کرد

۲۹ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گوگل پاسخ‌گویی هوش مصنوعی خود با نام «بارد» در مورد انتخابات را محدود کرد چرا که بسیاری نگران شایعه‌پراکنی در مورد انتخابات هستند. این اقدام که از اوایل سال ۲۰۲۴ به اجرا در می‌آید بیشتر به دلیل برگزاری انتخابات در ایالات متحده ‌آمریکا، هند و آفریقا صورت گرفته‌است.

به گزارش پیوست، نگرانی از شایعه‌پراکنی و توهم هوش مصنوعی را می‌توان عامل مهم محدودیت‌های جدید دانست که به گفته گوگل از اوایل سال ۲۰۲۴ به اجرا گذاشته می‌شود.

در گذشته شرکت‌های تکنولوژی از جمله گوگل و فیسبوک به دلیل تاثیر محتوای‌شان بر نتایج انتخابات هدف نقد شدید قانون‌گذاران قرار گرفته‌اند و الفابت، شرکت مادر گوگل، به نظر در تلاش است تا بخشی از بار مسئولیت هوش مصنوعی را از دوش خود بردارد.

گفتنی است که این این محدودیت‌ها به صورت سراسری اعمال می‌شوند و تنها محدود به ایالات متحده نیستند. به گفته CNBC، در سال ۲۰۲۴ علاوه بر ایالات متحده کشور‌های مهم دیگری مثل هند و آفریقای جنوبی نیز انتخاباتی را در پیش دارند.

گوگل با اشاره به تلاش این شرکت برای خدمت‌رسانی به رای‌دهندگان و کارزار‌های مربوط به این انتخابات‌ها گفت: «با تمرکز بیشتری روی نقش احتمالی هوش مصنوعی کار می‌کند.»

متا، مالک فیسبوک نیز در ماه نوامبر اعلام کرد استفاده از محصولات جدید تبلیغاتی این شرکت که از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند را برای کارزارها و تبلیغات سیاسی در دیگر صنایع قانونمند ممنوع می‌کند.

افزون بر این، خریداران تبلیغات در پلتفرم‌های متا باید استفاده از هوش مصنوعی (AI) یا دیگر روش‌های دیجیتالی برای اصلاح یا ساخت تبلیغات سیاسی، اجتماعی یا انتخاباتی را هنگام تبلیغات در اینستاگرام و فیسبوک به این شرکت اطلاع دهند.

با این وجود،‌ اکس پلتفرم تحت مالکیت ایلان ماسک، که در حال حاضر هدف تفحص اتحادیه اروپا قرار گرفته در ماه آگوست گفت تبلیغات سیاسی نامزد‌ها و احزاب سیاسی در ایالات را مجاز می‌داند. این شرکت همچنین تیم امنیت و انتخابات خود را پیش از انتخابات ایالات متحده گسترش می‌دهد.

پیش از این و از سال ۲۰۱۹، هرگونه تبلیغات سیاسی در اکس در سطح بین‌المللی ممنوع بود.

خطراتی مثل انتشار اطلاعات وارونه و شایعه‌پراکنی باعث شده تا دولت‌های سراسر جهان برای قانون‌گذاری این تکنولوژی دست به کار شوند و از جمله مهمترین پیشرفت‌های این حوزه می‌توان قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا اشاره کرد که در حال طی کردن مراحل تصویب و اجرا است.

غول‌های تکنولوژی همچنین براساس مقررات جدید اتحادیه اروپا باید هرگونه تبلیغات سیاسی را در پلتفرم‌های خود نشانه‌گذاری کنند و مشخص کنند که چه کسی هزینه تبلیغات را برعهده گرفته و کدام انتخابات را و تا چه اندازه هدف گرفته است.

https://pvst.ir/gpe

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو