skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همکاری گوگل، متا و کوالکام برای پیشبرد اکوسیستم‌های باز دیجیتالی

۲۲ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

الفابت (شرکت مادر گوگل)، متا، کوالکام و هفت شرکت فناوری دیگر در پاسخ به قوانین جدید تکنولوژی اتحادیه اروپا برای پیشبرد اکوسیستم‌های باز دیجتیالی متحد شدند. این همکاری که خبر آن امروز چهارشنبه ۱۳ دسامبر منتشر شده است، به پیروی از قوانین آینده اتحادیه اروپا نیز کمک می‌کند.

به گزارش پیوست، اتحادیه اروپا که به عنوان پیشتاز قانون‌گذاری به ویژه در صنایع نوآورانه به حساب می‌آید به تازگی با قانون بازارهای دیجیتال (DMA) غول‌های تکنولوژی آمریکایی را هدف گرفته است. از جمله الزامات این قانون افزایش شفافیت است و یکی از مزایای پلتفرم‌ها و سیستم‌های باز، شفاف‌سازی حداکثری است.

خبرگزاری رویترز می‌گوید این گروه که خود را ائتلافی برای اکوسیستم‌های باز دیجیتالی (Coalition for Open Digital Ecosystems) نام نهاده است می‌خواهد به پیشبرد پلتفرم‌ها و سیستم‌های باز کمک و رشد نوآوری در اروپا را تقویت کند.

این گروه می‌گوید برای تحقق اهداف خود با اساتید دانشگاهی، سیاست‌گذاران و شرکت‌ها در مورد باز و شفاف بودن فضای دیجیتال و نحوه تحقق آن در اروپا «به واسطه قانون بازارهای دیجیتال (DMA) و تحولات آینده چارچوب رگولاتوری EU»، همکاری می‌کند.

براساس قانون بازارهای دیجیتال، متولیان جهان دیجیتالی باید امکان ارتباط خدمات خود با خدمات شخص ثالث را فراهم کنند و کاربران تجاری بتوانند پیشنهاد و قرارداد‌های خود را خارج از پلتفرم متولیان نیز تبلیغ کرده و منعقد کنند.

استن لاروک، بنیان‌گذار شرکت فناوری Lynx، در بیانیه‌ای گفت: «ما در چند ماه گذشته در چند مکالمه بررسی کردیم که منظور از ‘خوب’ در اکوسیستم‌های دیجیتالی اروپا چیست، چه چیزی به پیشبرد نوآوری کمک می‌کند و چه چیز تاثیر مثبتی بر رقابت دارد. به نظر ما اکوسیستم باز یک عنصر اساسی است.»

اعضای دیگر این عبارتند از Honor، لنوو چین، استارت‌آپ واقعیت افزوده Lynx در فرانسه، موتورولا سازنده تجهیزات تلکام، Nothing سازنده لوازم الکترونیکی انگلستان، Opera شرکت تکنولوژی نروژی و Wire، ارائه دهنده پیام‌رسان آلمانی.

این ائتلاف قرار است با اقداماتی همچون همکاری میان‌صنعتی و کمک به پیشبرد سیستم‌های مرتبط و متصل به توسعه اکوسیستم‌های باز کمک کند.

https://pvst.ir/go6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو