skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سرویس سلامت ملی انگلستان برای تحویل دارو و تجهیزات از پهپاد استفاده می‌کند

۲۷ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ آذر ۱۴۰۲

شرکت زیپلاین (Zipline) سیلیکون‌ولی قرار است خدمات تحویل کالاهای درمانی از طریق پهپاد را برای سرویس سلامت ملی انگلستان (NHS) ‌برعهده بگیرد. این نهاد دولتی قرار است با استفاده از این خدمت در عین بهبود خدمات صدها هزار بیمار، هزینه را نیز کاهش دهد.

به گزارش پیوست به نقل از فایننشال تایمز، بزرگترین خدمت لجستیک پهپادی قرار است از نیمه دوم سال آینده (۲۰۲۴) تجهیزات درمانی و جراحی را به بیش از ۳۰ بیمارستان و کلینیک در شمال انگلستان تحویل دهد. پهپاد‌های بال‌ ثابت این شرکت با سرعتی تا ۱۳۰ مایل بر ساعت حرکت می‌کند و بسته‌ها را با چتر روی یک محل فرود می‌اندازد.

زیپلاین برای یک آزمایش پهپادی که در ابتدای سال جاری به اجرا گذاشته شد با Northumbria Healthcare NHS Foundation Trust، که مسئولیت از مراقبت بیش از ۵۰۰ هزار نفر در نورثامبرلند و شمال تیانساید را برعهده دارد و شرکت لجستیک اپین (Apain) انگلستان همکاری کرد.

سر جیمز مک‌کی، مدیر اجرایی این تراست، می‌گوید همکاری مذکور «فرصتی است برای بهبود تجربه صدها هزار نفری که به آنها خدمت‌رسانی می‌کنیم. امیدواریم با این کار تعداد قرارهای لغو شده و پیچیدگی‌های زنجیره عرضه کاهش یابد و همچنین از هزینه‌های سیستم درمانی ما نیز کاسته شود.»

به گفته زیپلاین، این پهپاد‌ها را می‌توان دو دقیقه پس از دریافت یک درخواست به هوا پرتاب کرد و درنتیجه زمان تحویل تا چند ساعت کاهش می‌یابد و استفاده بهتری از انبار، به ویژه در محدود نورثامبریا که یکی از بزرگترین محدوده‌های سرویس سلامت ملی انگلستان است، امکان‌پذیر می‌شود.

شرکت زیپلاین که در سن‌فرانسیسکو مستقر است، در حال حاضر منتظر تایید رگولاتوری این خدمت از اداره هوانوردی غیرنظامی (CAA) است.

این همکاری پهپادی در حالی انجام می‌شود که NHS به دنبال کاهش هزینه و بهبود خدمات در مواجهه با یکی از سخت‌ترین زمستان‌ها است.

طرح آزمایشی که از ماه فوریه تا ماه توسط شرکت اپین آغاز شده در ابتدا با انتقاداتی پیرامون فضای هوایی مواجه شد و مالکان‌ هواپیما و خلبان‌ها هشدار دادند که این آزمایش یک «محدود خطر موقت» را برای آنها ایجاد کرده است. درنتیجه اپین برنامه‌های خود را اصلاح کرد.

شرکت زیپلاین که حالا فعالیت‌های خود را به انگلستان توسعه داده در آمریکا با کلینیک کلیولند، شرکت درمانی اینترمانتن و والمارت همکاری دارد و براساس آخرین آمار حدود ۴.۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.

زیپلاین از زمان همه‌گیری کووید در ایالات متحده به کمک سیستم درمان رفته و خدمات تحویل پهپادی خود را در اختیار فعالان درمانی گذاشته است.

این شرکت در حال حاضر به ۳ هزار بیمارستان و تاسیسات درمانی در سراسر جهان خدمت‌رسانی می‌کند و در چند سال گذشته بیش از ۱۴ میلیون دوز واکسن را جابجا کرده است. زیپلاین به تازگی از سرحد ۶۰ میلیون مایل پرواز بدون خلبان و بدون حادثه را پشت سر گذاشت. زیپلاین از سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را آغاز کرده و در کشور‌های مختلفی در آفریقا، آمریکا و ژاپن فعال است.

https://pvst.ir/gos

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو