skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیت‌پین تا شهریور proof of reserve ارائه می‌دهد

۱۷ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بیت‌پین proof of reserve

رئیس هیت‌ مدیره بیت‌پین اعلام کرد این صرافی درحال پیاده‌سازی proof of reserve یا اثبات ذخیره است و قصد دارند این اثبات را تا پایان شهریور برای حداقل سه کوین ارائه دهند.

به گزارش پیوست، علی جهانی رئیس هیت‌ مدیره بیت‌پین در نوزدهمین رویداد فیناپ، از پیاده‌سازی فاز اول اثبات ذخیره یا proof of reserve در این صرافی، تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۳، خبر داد. به این ترتیب بیت‌پین به اولین صرافی ایرانی با اثبات ذخیره تبدیل خواهد شد.

اثبات ذخیره در صرافی‌های رمزارزی، روشی برای اطمینان از وجود دارایی کاربران در آدرس‌های صرافی است. موضوعی که با فروپاشی صرافی FTX و انجام فعالیت‌های تجاری با دارایی کاربران توسط این صرافی، به یکی از الزامات کاربران در انتخاب صرافی تبدیل شد.

جهانی با اشاره به اهمیت تجربه و آزمایش در شناخت تکلنولوژی، اپنهایمر را با شرایط زمان فروپاشی FTX مقایسه کرد. زمانی که فروپاشی یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزدیجیتال جهانی به دلیل استفاده از سرمایه مردم برای فعالیت‌های تجاری و جهت دادن به بازار، می‌توانست با موج بی‌اعتمادی شدید کاربران این فضا مواجه شود. با این حال استفاده از proof of reserve توانست امکان اثبات ادعای بزرگ صرافی‌ها را فراهم کند.

بعد از FTX، پیاده‌سازی proof of reserve در صرافی‌های ارزدیجیتال جهانی آغاز شد و به این ترتیب امکان رصد موجودی آدرس‌های این صرافی‌ها، برای کاربران فراهم شد. رئیس هیت‌ مدیره بیت‌پین بیت‌پین مهم‌ترین دلیل عدم پیاده‌سازی proof of reserve در فضای داخلی را مشکلات مرتبط حریم خصوصی افراد، افشای آدرس‌های صرافی و مسدودسازی آنها در فضای جهانی به دلیل تحریم‌ها، اعلام کرد.

جهانی در ادامه با اشاره به نقش تکنولوژی در ایجاد اعتماد، الگوریتم zero knowledge proof یا روش اثبات با دانش صفر را به عنوان راه‌حل این مشکل مطرح کرد. به گفته او، با استفاده از این الگوریتم می‌توان بدون افشای عمومی آدرس‌ها، از صحت آنها اطمینان حاصل کرد و به این ترتیب امکان پیاده‌سازی اثبات ذخیره فراهم می‌شود.

رئیس هیت‌ مدیره بیت‌پین بیت‌پین در ادامه به سابقه چالش‌های اعتماد در سیستم اقتصادی اشاره کرد که در سال ۲۰۰۸ و بحران اقتصادی به عرضه بیت‌کوین منجر شد.

همچنین جهانی شروع تحقیقات برای پیاده‌سازی proof of reserve در بیت‌پین را سال ۱۴۰۰، اعلام کرد و گفت: قصد داریم تا شهریور ۱۴۰۳ حداقل برای سه کوین این اثبات را ارائه دهیم.

https://pvst.ir/gmf

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو