skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

آموزش استفاده از هوش مصنوعی از ۱۱ سالگی به دانش‌آموزان بریتانیایی

تحریریه پیوست

۸ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

از مدارس بریتانیایی خواسته شده که از ۱۱ سالگی به دانش‌آموزان نحوه استفاده از هوش مصنوعی آموزش داده شود. استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای انجام تکالیف و فعالیت‌ها توسط دانش‌آموزان شدت گرفته است و درخواست‌هایی برای تبدیل شدن آن به بخش اصلی برنامه درسی وجود دارد.

به گزارش پیوست، در مدارس بریتانیایی طرح و برنامه برای آموزش و یادگیری استفاده از هوش مصنوعی توسط کودکان و نوجوانان وجود دارد. این فناوری  به طور جدی بازار کار را در آینده تهدید می‌کند.

چارچوب استفاده از فناوری

انجمن کامپیوتر بریتانیا(BCS، موسسه تخصصی فناوری اطلاعات) اعلام کرده است که همه نوجوانان باید کار با ابزارهایی مانند ChatGPT‌ را قبل از آنکه علوم کامپیوتری در دوره متوسطه مدارس آموزش داده شود یاد بگیرند.

این نهاد حرفه‌ای در حوزه رایانش می‌خواهد با تمرکز بر هوش مصنوعی و کاربردهای عملی آن، یک قابلیت ادبی دیجیتال معرفی کند.

درک هوش هوش مصنوعی همچنان باید به بخش کلیدی آموزش معلمان و صلاحیت‌های مدیر تبدیل شود.

جولیا آدامسون، مدیر آموزش موسسه MBE‌ در این باره گفت:«جوانان به مهارت‌های دیجیتالی مدرن نیاز دارند. مانند درک این موضوع که چگونه چت‌بات‌های هوش مصنوعی می‌تواند به آن‌ها در زندگی، کار و حرفه‌شان کمک کند.»

او در ادامه افزود:«این موارد در GCSE فعلی که بسیار تئوری است پوشش داده نمی‌شود. گزینه‌های سواد دیجیتالی موجود باید فورا تغییر کند تا نوجوانان انگلیسی عقب نمانند.»

همه چیز به دانش هوش مصنوعی نیاز دارد

تحقیقات شرکت آموزشی پیرسون نشان می‌دهد در حالی که هوش مصنوعی تمام زوایای اقتصاد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مشاغل اداری از جمله مواردی است که بیشترین تاثیر را خواهد پذیرفت.

به گفته این موسسه،‌ کارهای تکراری مانند برنامه‌ریزی قرار ملاقات یا پاسخگویی و هدایت تماس‌ها به راحتی توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود.

آدامسون اظهار کرد:« همه چیز از بازاریابی گرفته تا قانون، مستلزم دانش بسیار قوی از هوش مصنوعی مولد است و مدارس باید همین روند را ادامه دهند.

اوایل سال جاری(۲۰۲۳)، دبیران هشدار دادند که سیستم‌های زبان بزرگی مانند ChatGPT خیلی سریع توسعه می‌یابد و راهنمایی‌ها در مورد اینکه چگونه کلاس‌ها باید با این فناوری سازگار شود، ادامه نمی‌یابد.

این مدل‌ها روی حجم عظیمی از داده‌ها آموزش داده شده‌اند، بنابراین می‌توانند درخواست‌ها را رد کرده و به آن‌ها پاسخ دهند.

این فناوری همه چیز را از مقالات قانع کننده گرفته تا سخنرانی تولید می‌کنند و برخی مدارس و دانشگاه‌ها در کشورهای دیگر چند وقت پیش استفاده از آن را ممنوع اعلام کردند.

https://pvst.ir/gk4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو