skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بیش از هفتاد میلیارد دلار تراکنش آنلاین در جمعه سیاه؛ گوشی‌ هوشمند یکی از پرطرفدارترین‌ها

۷ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جمعه سیاه یا بلک‌فرایدی،‌ آخرین جمعه سال میلادی که یکی از پروفروش‌ترین روزهای سال در جهان به حساب می‌آید امسال به گفته شرکت Slaesforce رکورد ۷۰.۹ میلیارد دلار فروش آنلاین در جهان را به ثبت رسانده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که گوشی‌های هوشمند یکی از محبوب‌ترین کالاها برای مشتریان هستند و فروش آنها نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، سهم تراکنش‌ از طریق دستگاه‌های موبایل نیز امسال به ۷۹ درصد از تمام ترافیک خرید (مرور و خرید) افزایش یافته است.

به گفته تک کرانچ،‌ شرکت Salesforce در بررسی‌های خود اعداد و ارقام تراکنش‌های ۱.۵ میلیارد مصرف‌کننده در سراسر جهان را بررسی کرده و براساس تجزیه و تحلیل این شرکت ایالات متحده ۱۶.۴ میلیارد دلار از ۷۰.۹  میلیارد دلار تراکنش جهانی را میزبانی کرده است. به گفته سیلزفورس این اعداد و ارقام بالاتر از انتظارات آنها است.

با این حال شرکت ادوبی نیز در یک بررسی جداگانه حجم فروش آنلاین در ایالات متحده در روز جمعه سیاه را ۹.۸ میلیارد دلار برآورد کرده که رشد ۷.۵ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

جمعه سیاه یکی از مهمترین روزهای سال برای صنعت خرده‌فروشی به ویژه در ایالات متحده است. آمار ارائه شده نشانگر وضعیت خوب فروش برای خرده فروشی است که طبق گزارش کار ایالات متحده در سه ماهه قبلی تنها ۲.۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده است. با این حال تجارت الکترونیک به عنوان بخش جوان و کوچکتر از خرده فروشی (حدود ۱۵ درصد از خرده فروشی)، در سه ماهه گذشته رشدی ۷ درصدی را تجربه کرده است.

راب گارف، نایب‌رئیس و مدیرعمومی خرده فروشی شرکت Salesforce،‌ طی بیانیه‌ای در همین رابطه گفت: «عملکرد فروش آنلاین در روز جمعه سیاه فراتر از انتظارات هر مدیر خرده‌فروشی بود. خرده‌فروشان تخفیف‌های خود را بالا بردند و خریداران هم دکمه خرید را فشار دادند.»

از سوی دیگر شرکت ادوبی که با صدها خرده‌فروش کوچک و بزرگ آنلاین همکاری می‌کند برآورد خود را براساس یک هزار میلیارد ملاقات از وبسایت‌های خرده‌فروشی آمریکا ارائه کرده است.

به گفته ادوبی با وجود کاهش تورم ایالات متحده نسبت به سال گذشته، مصرف کنندگان همچنان با فشار اقتصادی روبرو هستند اما نکته جالب بررسی‌ها افزایش سهم خدمات الان بخر بعدا پرداخت کن (BNPL) است. طبق گزارش ادوبی، سفارشاتی که از BNPL استفاده می‌کنند به نسبت سال گذشته ۷۲ در هفته منتهی به جمعه سیاه رشد داشتند و درآمد BNPL نیز در همین دوره ۷۹ میلیون دلار بیشتر شده است.

از جمله چند مهم دیگر از گزارش جمعه سیاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تخفیف همچنان یکی از محرک‌های اصلی فروش است و هدف اصلی مشتریان همچنان خرید هدیه و لوازم الکتریکی است.
  • گوشی‌های هوشمند ۵.۳ میلیارد دلار از فروش روز جمعه سیاه را به خود اختصاص دادند که رشدی ۱۰.۴ درصدی را نسبت به سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد و ۵۴ درصد از تمام فروش‌های آنلاین مربوط به این دستگاه‌های الکترونیکی بود. طبق پیش‌بینی ادوبی چنینی روندی به یکی از هنجار‌های این دوره بدل می‌شود: فروش موبایل احتمالا در این دوره تعطیلات از فروش کامپیوتر خانگی فراتر رفته و ۵۱ درصد از فروش‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.
  • مشتریان نسبت به سال گذشته هزینه کمتری را به نحوه ارسال کالا اختصاص می‌دهند. برای کنترل مخارج، مشتریان بیشتر از سال گذشته از گزینه ارزان و استاندارد ارسال کالا استفاده کردند. به گفته ادوبی ۸۰.۵ درصد از تمامی سفارشات با نحوه ارسال معمولی برای مشتری ارسال شده‌اند.

 

https://pvst.ir/gje

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو