skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حساب‌های غیرفعال جیمیل و گوگل فوتوز از روز جمعه حذف می‌شوند

۸ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ آذر ۱۴۰۲

گوگل روز یکم دسامبر (جمعه ۱۰ آذر)، حساب‌های غیرفعال گوگل فوتوز و جیمیل را به طور کامل حذف می‌کند. حساب‌های غیرفعال گوگل به صورت تدریجی حذف می‌شوند و اول از همه نوبت حساب‌هایی است که تنها یک بار افتتاح شده و دیگر استفاده‌ای از آنها نشده‌ است.

به گزارش پیوست به نقل از فوربز، گوگل این اقدام را ماه مه به اطلاع کاربران رساند و بر این اساس تمامی حساب‌هایی که به مدت دو سال فعالیت نداشتند از سوی این شرکت حذف خواهند شد. درنتیجه حذف حساب، تمامی محتوای موجود در بخش گوگل درایو، فوتوز و گوگل داکس نیز حذف می‌شوند.

روس کریچلی، نایب‌رئیس بخش مدیریت محصول گوگل در یک پست وبلاگی از این اقدام به عنوان یکی از تمهیدات مهم امنیتی یاد کرده است.

«اگر حسابی برای یک مدت طولانی بلا استفاده باشد، احتمال نفوذ به آن بیشتر است. زیرا حساب‌های فراموش یا ترد شده معمولا از رمز عبور قدیمی یا تکراری استفاده می‌کنند که احتمالا اطلاعات آن درز کرده و تایید هویت دو مرحله‌ای ندارند و کاربر کمتر آنها را بررسی امنیتی می‌کند.»

«بررسی داخلی ما نشان می‌دهد که احتمال استفاده از تایید هویت دو مرحله‌ای برای حساب‌های رها شده حداقل ۱۰ برابر کمتر از حساب‌های فعال است. درنتیجه این حساب‌ها معمولا در معرض خطر هستند و در صورت نفوذ به یک حساب می‌توان از آن برای هرکاری، از سرقت هویتی تا مرجعی برای محتوای ناخواسته یا تبهکاران مثل اسپم استفاده کرد.»

براساس آخرین آمار سال ۲۰۱۹، جی‌میل حدود ۱.۵ میلیارد حساب کاربری دارد و یکی محبوب‌ترین خدمات ایمیلی در سراسر جهان است. در نتیجه شهرت بالای این خدمت و سهولت افتتاح حساب، کلاهبرداران نیز تعداد زیادی از کاربران این خدمت را هدف می‌گیرند. منطقی است که در چنین شرایطی گوگل بخواهد بخشی از نام‌های کاربری و فضای اشغال شده توسط حساب‌های غیرفعال را آزاد کند. گوگل هنوز آماری از تعداد حساب‌های غیرفعال منتشر نکرده اما با توجه به تعداد بالای کاربران، حساب‌های غیرفعال فضای زیادی را در این خدمت اشغال کرده‌اند.

چطور از حذف حساب جلوگیری کنیم

با این حال برخی از کاربران و موارد استفاده در حال حاضر شامل حذف نمی‌شوند. حسابی که یکی از محصولات یا اشتراک‌های گوگل را خریداری کرده یا از طریق یک سازمان راه‌اندازی شده حتی در صورت غیرفعال بودن نیز حذف نمی‌شود. سیاست حذف حساب‌های غیرفعال تنها مختص حساب‌های شخصی است.

روند حذف حساب‌ها از روز یکم دسامبر آغاز می‌شود اما تمامی حساب‌ها به یک باره حذف نمی‌شوند. گوگل می‌گوید روند حذف حساب‌ها به صورت «مرحله‌ای» آغاز شده و اول از همه حساب‌هایی که تنها یک بار افتتاح شده و دیگر استفاده‌ای نداشتند حذف می‌شوند. شرکت همچنین پیش از حذف حساب، ایمیل هشداری برای فرد یا حساب پشتیبانی آن ارسال می‌کند.

اگر نمی‌دانید که حساب کاربری شما شامل این طرح می‌شود یا خیر کافی است وارد داشبورد گوگل یا حساب جیمیل شوید. گوگل این اقدام را یک فعالیت قلمداد کرده و درنتیجه شما را از لیست حساب‌های غیرفعال حذف می‌کند. ورود به حساب یوتیوب، گوگل درایو یا دانلود اپلیکیشن از پلی‌استور نیز فعالیت به حساب می‌آید.

 

https://pvst.ir/gkd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو