skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

صبا رضایی نویسنده میهمان

ارائه ۳ هزار خدمت دولتی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

صبا رضایی
نویسنده میهمان

۲۷ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

خدمات هوشمند در دولت هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه ویراستی خود نوشت بیش از ۳ هزار خدمت دولتی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به مردم ارائه می‌شود.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور در شبکه اجتماعی اویراستی اعلام کرد تا امروز ۲۸ میلیون نفر از ایرانی‌ها در این پنجره ثبت‌نام و از خدمات ارائه شده استفاده می‌کنند.

به گفته او تا پایان دی‌ماه قرار است 20 درصد از این خدمات به صورت هوشمند ارائه شود؛ به‌صورت برخط، بدون مراجعه حضوری و بدون ارائه هر مدرکی.

رونمایی آزمایشی دولت الکترونیک در سال گذشته

اواخر اردیبهشت سال گذشته بود که وزیر ارتباطات از این سامانه رونمایی کرد. در آن زمان تعدادی از سامانه‌ها به طور آزمایشی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند پیوستند. زارع‌پور با تاکید بر اینکه ایجاد «پنجره ملی خدمات هوشمند دولت» باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود، تاکید کرده بود: بر اساس قانون همه دستگاه‌ها مکلف شده‌اند تا شهریورماه پنجره ارائه خدمات هوشمند خود را ارائه کنند. در مرحله بعدی نیز وزارت ارتباطات باید دی ۱۴۰۱ «پنجره ملی خدمات هوشمند دولت» را راه‌اندازی کند. به‌واسطه این پروژه، نام کاربری و پسوردهای متعدد در سامانه‌های مختلف به خاطره تبدیل می‌شوند.

پیوستن ۹۶ درصد نهادها

حال به گفته وزیر ارتباطات بیشتر سازمان‌ها به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت پیوسته‌اند. مهرماه سال جاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیست و ششمین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت اجرای قانون دستگاه‌های اجرایی کشور به پنجره ملی خدمات هوشمند گفته بود: 96درصد از دستگاه‌های دولتی به این درگاه پیوستند. خوشبختانه میزان مراجعات مردم و آمار دریافت خدمات آنها بر بستر پنجره ملی خدمات دولت هوشمند نشان می‌دهد این درگاه به محل رجوع مردم و گره‌گشایی از امورات آنها تبدیل شده است.

اوایل آبان ماه نیز زارع‌پور عنوان کرده بود، روزانه ۸ میلیون نفر از پنجره ملی خدمات دولت هوشمند استفاده می‌کنند.

https://pvst.ir/gf2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو