skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین: در کشور استارت‌آپ یونیکورنی نداریم

۲۵ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت در کشور استارت‌آپ یونیکورنی نداریم و با منطقه فاصله داریم. او دلیل این موضوع را وارد نشدن کامل بخش خصوصی و سیاستگذاری‌های موجود دانست.

به گزارش روابط‌عمومی پست، جعفر احمدی، رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین در آیین اختتامیه سکوی پرتاب قزوین ضمن قدردانی از مجموعه صد استارت‌آپ و پارادایس هاب، به ارائه آماری درخصوص میزان سرمایه‌گذاری برای استارت‌آپ‌ها در ایران و کشورهای مختلف پرداخت و گفت: متاسفانه ما هنوز در کشور استارت‌آپ یونیکورنی نداریم و با منطقه فاصله داریم.
او دلیل این امر را ورود نکردن کامل بخش خصوصی و سیاستگذاری‌های موجود، بروکراسی سختگیرانه برای استارت‌آپ‌ها و نبود سرمایه‌گذاری قوی دانست.

احمدی به تصویب قانون جهش دانش بنیان در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: اگرچه این قانون برای تسهیلگری شرکت‌های دانش‌بنیان است اما در اجرا موفق نبوده است. شرکت‌های استارت‌آپی باید با جسارت بیشتر پیگیر احقاق حق خود بر اساس این قانون و دستورالعمل‌های آن باشند.

رویداد سکوی پرتاب قزوین رویداد سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های بذری و پیش بذری با هدف شناسایی و سرمایه‌گذاری  استارت‌آپ‌های استان قزوین برگزار شد‌.

طی این رویداد چهار تیم استارت‌آپی که توانسته‌اند از مراحل غربالگری عبور کنند امروز طرح تکمیلی خود را نزد شورای داوران ارائه دادند. داشتن استراتژی ورود به بازار و پتانسیل ورود به بازار رقابتی، مقیاس‌پذیری مدل کسب‌وکار، دارابودن نقشه توسعه محصول و داشتن مزیت رقابتی پایدار و ارزش پیشنهادی مشخص و شفاف و غیره از معیارهای ارزیابی ارائه استارت‌آپ‌ها بود.

در این رویداد، علاوه‌بر سرمایه‌گذاری بر روی استارت‌آپ‌ها، از طرح‌هایی که در حد ایده بودند نیز حمایت شد.
رویداد سکوی پرتاب قزوین به همت پارک علم و فناوری قزوین، مجموعه ۱۰۰ استارت‌آپ و پارادایس هاب برگزار شد.
طی این رویداد طرح چهار استارت‌آپ استان قزوین که پیش از مراحل غربالگری رد شده بودند ارائه شد و سه استارتاپ موفق به جذب سرمایه یک میلیارد تومانی از طرف سرمایه گذاران بر اساس رای هیئت داوران شدند.

https://pvst.ir/ges

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو