skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اولین طرح در سندباکس بورس پذیرفته شد

۱۳ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

محیط آزمون بازار سرمایه

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد اولین طرح در محیط آزمون بازار سرمایه یا همان سندباکس، پذیرفته شده است.

حسن فرج‌زاده، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس شورای راهبری محیط‌های آزمون بازار سرمایه به پایگاه خبری سنا گفت: طرح توکن‌سازی دارایی‌های مالی برای اجرا در محیط آزمون بازار سرمایه مجوز لازم را کسب کرده است و این مجوز پس از بررسی‌های متعدد از جوانب فنی، پولشویی، فقهی و حقوقی برای اجرا به مدت شش ماه اعطا شده که امکان تمدید آن برای شش ماه دیگر با تائید شورای راهبری وجود دارد.

او در ادامه گفت: در این طرح، یکی از نهادهای مالی به عنوان مجری و یک شرکت فعال در حوزه فناوری به عنوان متقاضی توکن‌سازی دارایی‎‌های مالی در نظر گرفته شدند. در این طرح واحدهای سرمایه‌گذاری سه صندوق از نوع کالایی، با درآمد ثابت و سهامی مبنای توکن‌سازی قرار گرفته و به ازای میزان مشخصی از واحدهای سرمایه‌گذاری توکن منتشر خواهد شد؛ به‌طوری‌که توکن‌ها ویژگی‌های مالکیتی واحدهای سرمایه‌گذاری را خواهند داشت.

رئیس شورای راهبری محیط‌های آزمون بازار سرمایه در مورد مجوز حضور در محیط آزمون اعلام کرد: مجوز حضور در محیط آزمون، نوعی مجوز فعالیت محدود است که به متقاضی این امکان را می‌دهد تا در یک چارچوب مشخص و برخی تخفیفات در اجرای قوانین و مقررات، فعالیت قابل رصدی را اجرا کند تا متقاضی، مجری، نهاد ناظر و سایر ذینفعان مربوطه ماهیت آن فعالیت را بهتر بشناشند.

او در پایان گفت: متقاضیان حضور در محیط آزمون بازار سرمایه می‌توانند از طریق سایت ایران‌تما به آدرس irantama.mefa.ir درخواست خود را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال کنند.

https://pvst.ir/gbj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو