skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بایدن اولین دستور اجرایی در حوزه هوش مصنوعی را صادر کرد

۸ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

رئیس جمهور آمریکا یک دستور اجرایی در رابطه با هوش مصنوعی صادر کرده است که براساس آن یک سری دستورالعمل‌های ارزیابی‌های امنیتی، حقوق شهروندی و تحقیقات درمورد تاثیر هوش مصنوعی بر نیروی کار الزامی می‌شود.

به گزارش پیوست به نقل از CNBC، در حالی که آژانس‌های اجرایی دولت آمریکا پیش از این هشدار داده‌اند بر مبنای قوانین فعلی از سو استفاده هوش مصنوعی جلوگیری می‌کنند و کنگره نیز به دنبال یادگیری بیشتر درمورد این تکنولوژی برای پیشنهاد قوانین است، دستور اجرایی جو بایدن پیامد‌های فوری را به دنبال دارد. همانند تمامی دستورات اجرایی این دستور نیز «الزام قانونی» را به دنبال دارد.

کاخ سفید اجزای کلیدی این دستور را در هشت بخش اصلی دسته‌بندی کرده است:

  • ایجاد استاندارد‌های ایمنی و امنیتی برای هوش مصنوعی، از جمله الزام شرکت‌های هوش مصنوعی به اشتراک‌گذاری نتایج آزمون‌های امنیتی با دولت فدرال، هدایت وزارت بازرگانی برای ایجاد دستورالعمل نهان‌نگاری هوش مصنوعی و ایجاد یک برنامه امنیت سایبری که ابزارهای هوش مصنوعی جدید برای کمک به شناسایی نقاط ضعف نرم‌افزارهای اساسی بسازد.
  • محافظت از حریم خصوصی مصرف‌کننده، از جمله ایجاد دستورالعمل‌هایی که آژانس‌ها براساس آن بتوانند تکنیک‌های حریم خصوصی مورد استفاده در هوش مصنوعی را ارزیابی کنند.
  • پیشبرد برابری و حقوق شهروندی با ارائه دستورالعمل‌هایی به ملاک‌ها و پیمانکارهای فدرال در راستای اجتناب از تبعیض ناشی از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و ایجاد راهکار‌هایی برای نقش مناسب هوش مصنوعی در سیستم قضایی، از جمله استفاده از آن در صدور حکم، ارزیابی خطر و پیش‌بینی جرم.
  • محافظت کلی از مصرف‌کننده با هدایت اداره خدمات سلامت و انسانی برای ایجاد طراحی در راستای ارزیابی فعالیت‌های خطرناک هوش مصنوعی در بخش درمان و ایجاد منابعی برای استفاده صحیح آموزگاران از ابزارهای هوش مصنوعی.
  • حمایت از کارکنان با ارائه گزارشی درمورد تبعات هوش مصنوعی بر بازار کار و مطالعه راهکارهای دولت فدرال برای حمایت از کارکنانی که تحت تاثیر این تبعات قرار می‌گیرند.
  • ترویج نوآوری و رقابت با افزایش کمک‌های مالی تحقیقات هوش مصنوعی در حوزه‌هایی مثل تغییرات اقلیمی و مدرن‌سازی معیارهای مهاجران ماهر با تخصص خاص برای حضور در ایالات متحده.
  • همکاری با شرکای بین‌المللی برای اجرای استاندارد‌ها در سراسر جهان.
  • توسعه دستورالعمل‌هایی برای استفاده و تهیه هوش مصنوعی در آژانس‌های فدرال و تسریع استخدام مهارت‌های لازم در بخش دولتی.

بروس رید، نایب‌رئیس کارکنان کاخ سفید، در بیانیه‌ای گفت این دستور «قدرتمندترین اقدامی است که دولتی در جهان در رابطه با امنیت، ایمنی و اعتماد هوش مصنوعی به اجرا گذاشته است.»

این دستور براساس تعهدات داوطلبانه‌ای طراحی شده است که کاخ سفید پیشتر از شرکت‌های هوش مصنوعی دریافت کرد و اولین اقدام بزرگ دولت آمریکا در رابطه با این تکنولوژی به حساب می‌آید.

یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا می‌گوید ۱۵ شرکت بزرگ تکنولوژی در آمریکا با اجرای تعهدات داوطلبانه هوش مصنوعی موافقت کرده‌اند اما «این کافی نیست» و دستور اجرایی روز دوشنبه گامی است برای ایجاد مقررات مستحکمی برای توسعه این تکنولوژی.

او گفت: «رئیس جمهور، چندین ماه پیش، به تیم خود دستور داد تا همه چیز را بررسی کنند و دستور او دقیقا همین کار را می‌کند: استفاده از قدرت دولت فدرال در زمینه‌های مختلف برای مدیریت خطر هوش مصنوعی بهره‌برداری از مزایای آن.»

براساس دستور اجرایی بایدن، شرکت‌های بزرگ باید نتایج آزمون امنیتی خود را پیش از انتشار رسمی سیستم‌های هوش مصنوعی با دولت آمریکا به اشتراک‌ بگذارند. این دستور همچنین ایجاد استاندارد‌هایی برای بررسی هوش مصنوعی را در اولویت موسسه ملی استاندارد و تکنولوژی قرار می‌دهد تا استاندارد‌هایی برای بررسی محافظت‌ها و مشکلات احتمالی سیستم‌ها ایجاد کند. وزارت بازرگانی نیز استاندارد‌هایی را برای نهان‌نگاری محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در دستور کار خود دارد.

این دستور داده‌های آموزشی سیستم‌های هوش مصنوعی را نیز در بر گرفته و به لزوم ارزیابی نحوه جمع‌آوری و استفاده تجاری از این داده‌ها، از جمله خرید آنها از کارگذاران اطلاعاتی، به ویژه در مورد داده‌هایی که شناساگر‌های مالی را شامل می‌شوند اشاره می‌کند.

دولت بایدن همچنین اقداماتی را برای تقویت نیروی کار هوش مصنوعی در دستور کار قرار داده است. به گفته یکی از مقامات ارشد دولتی، کارکنان متخصص هوش مصنوعی از روز دوشنبه می‌توانند به دنبال فرصت شغلی در بخش دولتی باشند.

دولت آمریکا در رابطه با زمان‌بندی اقدامات این دستور نیز گفت که یک سری از جوانب ایمنی و امنیتی این دستور تا ۹۰ روز فرصت دارند و برخی جنبه‌های دیگر حدود یک سال.

 

https://pvst.ir/ga7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو